مصطفی کریمیان اقبال مدیرکل اسبق دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی گفتگویی با روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد در حاشیه کارگاه آموزشی « ایده پردازی تا نوآوری» با بیان اینکه وظایف ما در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد، حمایت از کارآفرینانی است که ایده ای داشته و آن ایده می‌تواند منجر به تولید ثروت و اشتغال شود، گفت: با توجه به این هدف باید از طریق روش های تحلیل ایده ها و چگونگی اثر بخشی به آن ها، به صاحبان ایده آموخت که چگونه ایده ی مناسب را انتخاب کنند.
وی افزود: ایده‌ی انتخابی باید اقتصادی باشد، مشکلی را حل کند و منجر به تولید ثروت و اشتغال زایی شود.
کریمیان اقبال با اشاره به اقدامات گسترده‌ی پارک علم و فناوری یزد، گفت: این امر نشان دهنده این است که پارک و مراکز رشد کار خود را درست انجام داده‌اند.
وی در مورد تاثیر حمایت از ایده ها بر حمایت از کالای ایرانی، اظهار داشت: برای من به عنوان یک ایرانی، تولید کالای ایرانی بسیار حائز اهمیت است ولی ترجیح من این است که این مهم در یک فضای رقابتی صورت گیرد و کالای ایرانی در رقابت با کالای خارجی تولید شود، چرا که بستن فضای رقابتی کیفیت کالای ایرانی را کاهش خواهد داد.
کریمیان اقبال افزود: اگرچه حمایت از کالای ایرانی بسیار مهم است و باید از لطمه خوردن خدمات و کالاهای ایرانی جلوگیری کرد، اما این حمایت ها نباید با بستن فضای رقابتی، نهایتا منجر به تولید بی کیفیت گردد.
گفتنی است، کارگاه آموزشی «ایده پردازی تا نوآوری» زیر نظر مرکز نوآوری زیست فناوری پارک علم و فناوری یزد 15 تا 18 مردادماه با حضور مصطفی کریمیان اقبال، محمدحسین ابویی، محمد سپهر، عباس باقی و محمدرضا حسینی به عنوان مدرس، ادامه داشته و در پایان دوره نیز به شرکت کنندگان گواهینامه معتبر از سوی پارک علم و فناوری یزد اعطا خواهد شد.