با شیوع ویروس کرونا در کشور و لزوم مقابله با انتشار این ویروس و قطع زنجیره انتقال، واحد اداری پارک علم و فناوری یزد اقداماتی را در این زمینه در دستور کار خود قرار داد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، روح الله غفار زاده، مدیر امور اداری پارک با اشاره به اقدامات این واحد در مبارزه با شیوع ویروس کرونا در پارک علم و فناوری یزد، گفت: همزمان با اعلام شیوع این ویروس در کشور و به تبع آن در استان یزد، سعی کردیم جهت جلوگیری از شیوع آن در پارک علم و فناوری یزد اقداماتی انجام دهیم، که از آن جمله می توان به ضدعفونی کردن فضاهای فیزیکی پارک، تهیه مواد ضدعفونی کننده دست و ماسک و تحویل به پرسنل، خرید دستگاه تب سنج، حذف توزیع چای بین پرسنل و نصب بروشورهای رعایت بهداشت فردی در پارک اشاره نمود.
وی با اشاره به ایجاد زیرساخت های فناوری جهت انجام دور کاری و ارائه خدمات فناوری به صورت غیر حضوری برای شرکت های فناور مستقر، در این دوران، گفت: تمام مدیران واحدهای پارک نیز به صورت تمام وقت، پاسخگوی درخواست ها و خدمات مورد نیاز متقاضیان به صورت غیر حضوری و مجازی بودند.
غفار زاده از ساخت تجهیزات برای پیشگیری و مقابله با بیماری توسط شرکت های فناور خبر داد و افزود: پارک علم و فناوری یزد از شرکت های فناور و دانش بنیان تولید کننده مواد ضدعفونی کننده، ژل آنتی باکتریال و ماسک و …. و شرکت های ارائه دهنده خدمات طرح فاصله گذاری اجتماعی که در این پارک مستقر هستند، حمایت نموده است که از آن جمله می توان به حمایت از شرکت دانش بنیان طیف زمین، برای طراحی و ساخت دستگاه تب سنج ، شرکت مهرنگار برای ساخت دستگاه ضدعفونی کننده صنعتی ، شرکت تولیدی ژیوان برای ساخت کیت تشخیص مولکولی کرونا، مدیسا پلیمر برای ساخت ماسک و نانو کیمیا کویر برای ساخت محلول ضد عفونی کننده دست و سطوح و شرکت پارس زیگماد برای ژل ضد عفونی کننده دست و شرکت سپهر سلامت برای ارایه سرویس مشاوره آنلاین و شرکت میگ میگ برای ارایه سامانه ارسال شبکه های داخلی شهری و غذایی اشاره کرد.
گفتنی است، روح الله غفار زاده با حکم رئیس پارک علم و فناوری یزد، در حال حاضر مدیر امور حقوقی و مسئول راهبری مراکز توسعه فناوری پارک است.