هفتمین جلسه شورای راهبری ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور استاندار و اعضای این شورا در محل پارک علم و فناوری یزد تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در حاشیه برگزاری هفتمین جلسه شورای راهبری ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، عصر چهارشنبه ششم اردیبهشت ماه، دفتر توانمندسازی و تسهیل گری کسب وکارهای نوپای فاوا استان با حضور استاندار یزد، معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد، رئیس پارک علم و فناوری یزد و مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات افتتاح شد.

در این جلسه استاندار یزد اظهار داشت: با توجه به اجرای طرح تکاپو در استان، امیدواریم به زودی شاهد نتایج خوب و پیشرفت بیشتر استان در حوزه فناوری اطلاعات باشیم که این امر تنها با جدیت و تلاش بیشتر میسر است.

سیدمحمد میرمحمدی با اشاره به وسعت فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات عنوان کرد: استان یزد دارای جایگاه و پتانسیل بسیار خوبی در این عرصه است و همکاری نهادها و دستگاه ها در به ثمر رسیدن طرح تکاپو ضروری است.

وی با شایسته توصیف کردن مدل اولیه پیشبرد طرح تکاپو که توسط مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه شد، خواستار هم افزایی بیشتر اعضا در اجرای این طرح شد.

رئیس پارک علم و فناوری یزد نیز در این جلسه عنوان کرد: صندوق پژوهش و فناوری مستقر در پارک، عاملیت های خوبی را از صندوق های متولی  حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دارد و می تواند بر طبق سیاستگذاری شورای راهبری فناوری اطلاعات و ارتباطات، منابع را به خوبی به این بخش هدایت کند.

وی با اشاره به تنوع ارائه خدمات در صندوق پژوهش و فناوری بیان کرد: پارک علم و فناوری یزد آمادگی کامل برای حمایت از طرح هایی با خطر پذیری بالا را دارد و از ایده های اجرایی در این زمینه استقبال می کند.

پورسراجیان افزود: تعداد قابل توجهی از شرکت های مستقر در پارک، در حوزه فناوری اطلاعات فعالیت می کنند و منابع صندوق پژوهش  و فناوری می تواند به سهولت به این حوزه سوق داده شود.

در ادامه این جلسه تقی فرهنگ نیا؛ مدیر مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز به تشریح اهداف راه اندازی مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوا استان پرداخت.

گفتنی است در پایان این جلسه، استاندار یزد و اعضای شورای راهبری ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از بخش های مختلف پارک علم و فناوری یزد بازدید کردند.

  • ۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶