مسوولین پارک علم و فناوری یزد روز پنج شنبه 26 فروردین ۱۴۰۰ با حضور در شرکت اندیشه سازان تابان کویر، از نزدیک در جریان فعالیت های این شرکت قرار گرفتند.
رضا بقایی، مدیرعامل شرکت اندیشه سازان تابان کویر با بیان اینکه این شرکت به صورت تخصصی در صنعت برندسازی و تدوین استراتژی فروش فعالیت می کند، گفت: ثبت برند، ثبت اختراع، پیاده سازی ایزوها، ثبت شرکت و کمک به اخذ جواز تاسیس، کارت بازرگانی، پروانه بهره برداری، کد اقتصادی، طرح صنعتی، کد فراگیر و ایران کد، از جمله خدمات شرکت به موسسات فناور و کارخانه های صنعتی است.
وی با اشاره به اینکه از سال 95 به صورت رسمی به عنوان کارگزار پارک در حوزه ثبت برند، ثبت اختراع و ثبت شرکت انتخاب شده ایم، گفت: از آن زمان تاکنون به حدود 100 شرکت در پارک علم و فناوری یزد خدمات ارائه کرده ایم.
بقایی افزود: در برخی موارد علاوه بر ثبت برند و ثبت شرکت، مشاوره هایی در زمینه طراحی سایت و راه های ورود به بازار نیز ارائه می کنیم.
وی در ادامه از ثبت برند «چرخپاد » توسط این شرکت برای دوچرخه های هوشمند نسل سوم در یزد خبر داد و گفت: در صدد هستیم نخستین ایستگاه این دوچرخه ها با همکاری شهرداری در پارک علم و فناوری یزد راه اندازی شود.
شکوهی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد نیز در این بازدید با اشاره به اهمیت صیانت از مالکیت فنی در کشورهای پیشرفته، گفت: متاسفانه اکثر شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری یزد برند خود را ثبت نکرده و هنگام ورود به بازار دچار مشکلات عدیده ای از جمله کپی شدن محصولاتشان می شوند.
وی با بیان اینکه کارشناسان شرکت ها باید اطلاعات کافی در زمینه ی حفظ مالکیت های فکری و دارایی های فنی شرکت‌های مستقر در پارک را داشته باشند، گفت: مهم تر از ثبت اختراع و برند، کمک به ایجاد یک شرکت فعال از درون این اختراعات است که باید در این زمینه مراجعه کنندگان را با توجه به قابلیت هایشان به سمت مناسب هدایت کنید.
شکوهی با تاکید بر لزوم ثبت اختراع و استانداردسازی محصولات برای شرکت های بزرگ، گفت: استانداردسازی محصولات نوآورانه برای صادرات شرکت ها و کارخانه های بزرگ امری ضروری و مهم است که شما می توانید در این زمینه به آن ها کمک کنید.
وی با بیان اینکه اکوسیستم نوآوری در حال بالغ شدن است و به مرور زمان نیاز به وجود دفتر مالکیت فکری در پارک نیست، گفت: اگر کلیه فرآیندهای مربوط به مالکیت فکری و ثبت برند به صورت حرفه ای توسط شرکت تابان انجام شود دیگر ضرورتی به وجود دفتر مالکیت فکری در پارک نداریم.
شکوهی افزود: البته این امر مشروط به این است که شرکت تابان هم خود را رشد داده و اطلاعات و فعالیت هایش را به روز کند.
مرشدی، مدیر پردیس علوم انسانی و هنر پارک علم و فناوری یزد نیز در این بازدید با تاکید بر لزوم رویکرد فعال در انجام امور شرکت، گفت: باید اعضای شرکت شما به عنوان کارگزار پارک به سراغ شرکت ها رفته و به آن ها خدمات مناسب ارائه کنند.

  • ۲۹ فروردین, ۱۴۰۰