مسوولین پارک علم و فناوری یزد روز پنج شنبه 26 فروردین ۱۴۰۰ با حضور در دفتر «گروه پیشرانه ‌رویان ما»(شسرپ) از نزدیک در جریان فعالیت های این گروه قرار گرفتند.

کیان توکلی، مدیرعامل این گروه با بیان اینکه گروه پیشرانه رویان ما از سال ۹۵با استقرار در پارک علم و فناوری یزد فعالیت خود را آغاز کرده است، گفت: مجوز فناوری ما تحت عنوان طراحی و پیاده سازی محتوا در قالب رویداد و محصول، با رویکرد کارآفرینی اجتماعی است.
وی برگزاری رویدادهای ترویجی- فرهنگی در قالب رویدادهای شهری- مناسبتی و رویدادهای پوشیدنی را از فعالیت های این گروه برشمرد و گفت: برگزاری پنج بازارچه خیریه در بافت تاریخی شهر یزد، رویدادهای مناسبتی شب یلدا و چهارشنبه سوری، پروژه سه شنبه های شیخداد و دوره آموزش خلاقیت با نقاشی برای بچه های داخل بافت تاریخی به صورت رایگان از جمله رویدادهای شهری- مناسبتی است.
توکلی در تشریح رویدادهای پوشیدنی گفت: مدل آموزشی تسهیلگری و گفتگو محور “پیکور”، مدل آموزش از طریق بازی “سیفون” و مدل آموزشی “تمات” از بخش های مختلف این رویدادها بوده است.
وی تاسیس آکادمی فناوری های بهزیستی را مهم ترین پروژه در دست اقدام این مجموعه دانست و گفت: اواخر سال گذشته به فرمت راه اندازی آکادمی فناوری های بهزیستی رسیدیم که در واقع مهارت به اضافه دانش برای بهتر زیستن است.
توکلی با بیان اینکه در این آکادمی، موارد آموزشی با محتوای کارتونی طی چند ترم به بچه ها آموزش داده می شود، گفت: در این آکادمی ما از تجربیات چند ساله خود و باشگاه مشتریان مان، استفاده می کنیم.
وی داشتن فضای مناسب برای فعالیت های آکادمیک را یکی از نیازهای اصلی آن عنوان کرد و گفت: یکی از خواسته های اصلی ما برخورداری از فرصت دو ساله برای استقرار و بهسازی فضای موجود است.
توکلی، دسترسی به منابع مالی و نیروهای فنی را از دیگر نیازهای مجموعه برای راه اندازی آکادمی فناوری های بهزیستی دانست و افزود: برای پیشبرد فعالیت های خود نیاز به یک تیم فنی چهار نفره شامل حداقل یک مدیر فنی باتجربه و چند کارآموز داریم که ترجیحا یک گروه تا انتهای پروژه در اختیار ما قرار بگیرد.
وی افزود: برای تامین هزینه تولید محتوا و مباحث فنی پروژه امیدواریم پارک به ما کمک کند.
لطفی، رئیس پارک علم و فناوری یزد در این بازدید با تاکید بر لزوم طراحی یک بیزینس مدل برای انجام فعالیت های شرکت، گفت: علت پیشرفت و توسعه اقتصادی در کشورهای پیشرفته اعتقاد به داشتن بیزینس مدل برای هر کاری است. بنابراین حتی در حوزه های کارآفرینی اجتماعی که انتفاع مالی هم مطرح نیست، باید بیزینس مدل وجود داشته باشد.
وی با اشاره به حمایت مادی و معنوی پارک از فعالیت های شرکت، گفت: برای پیشبرد سریعتر فعالیت های خود با نظارت واحد عمرانی پارک، این فضا را به شکل دلخواه خود بهینه سازی نمایید.
شکوهی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد نیز در این بازدید با بیان اینکه پارک علم و فناوری یزد یکی از مبادی ایجاد شرکت های خلاق از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بوده و می تواند عنوان خلاق را به شرکت ها بدهد، گفت: گروه پیشرانه ‌رویان ما، توسط پارک علم و فناوری یزد عنوان شرکت خلاق را دریافت کرده است.
وی با تاکید بر لزوم همکاری مشترک با مرکز انیمیشن پارک علم و فناوری یزد برای پیشبرد اهداف گروه، گفت: بهتر است برای کودکان مقطع دبستان و پیش دبستانی نیز بازی هایی طراحی کنید تا بتوانند در دوران شیوع ویروس کرونا از داخل خانه های خود آن ها را انجام دهند.
مرشدی، مدیر پردیس علوم انسانی و هنر پارک علم و فناوری یزد نیز در این بازدید ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های انجام شده توسط این گروه، گفت: روش برگزاری جلسات به شکل پیکور و گفتگو محور، برای کلاس های دانشگاهی نیز مفید است.