نشست رئیس پارک یزد با جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی میبد، مدیران و معاون پژوهشی این دانشگاه، برگزار شد.
لطفی، رئیس پارک علم وفناوری یزد در این نشست ضمن ابراز خرسندی از حضور اساتید دانشگاه در محفل شرکت های فناور، گفت: به نظر می رسد دانشگاه های ایران در رسالت خویش در امر آموزش موفق بوده اند به طوری که فارغ التحصیلان ما به راحتی جذب دانشگاه های معتبر دنیا می شوند و در ادامه این ایرانی ها هستند که با تکیه بر استعداد و توانایی های علمی و عملی خود شرکت های موفقی در دنیا راه اندازی کرده یا مسئولیت های مهمی را در مراکز علمی و تحقیقاتی به دست می گیرند.
وی افزود: وظیفه ما این است که بتوانیم این سرمایه های ملی را در کشور خودمان جذب و حمایت نمائیم که این رویه در چند سال گذشته در پارک علم وفناوری یزد تا حدودی محقق شده و از نتایج ملموس آن نرخ تبدیل علم به ثروت در این دوران است.
رئیس پارک علم وفناوری یزد در ادامه خاطر نشان کرد: پارک یزد در دوره جدید با استفاده از” گرنت جوانه” در صدد است تا ضمن بسط و توسعه توان در نوآوری و کارآفرینی مبتنی بر دانایی، زمینه‌ساز حرکت دانشگاه‌های کشور به سوی دانشگاه کارآفرین، ارتقا ظرفیت توسعه فناوری در مراکز پژوهشی و حمایت از صاحبان ایده‌های فناور در جهت تولید نمونه اولیه با بهره مندی از پایان نامه های محصول محور باشد و در این مسیر آمادگی داریم با تمامی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی همکاری نمائیم.
در ادامه قویدل، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل پارک ضمن بیان تاریخچه تاسیس پارک یزد، به تبیین رسالت و راهبردهای های ارزش آفرینی در فرایند تبدیل علم به ثروت پرداخت.
زارعی، معاون پژوهشی واحد میبد نیز ضمن اشاره به سابقه همکاری خوب پارک با مرکز رشد واحدهای فناور این واحد دانشگاهی، هدف از بازدید را آگاهی بخشی اساتید جهت راهبری پایان نامه های دانشجویی در راستای نیازهای واقعی جامعه و تعامل با شرکت های پارک عنوان کرد.
قیومی، مدیر دفتر هماهنگی نهادهای همکار پارک نیز در این نشست ضمن اشاره به سابقه همکاری مثبت گذشته با دانشگاه آزاد اسلامی میبد گفت: رسالت پارک تسهیل گری در شکل گیری شرکت های فناور و آموزش های مورد نیاز بازار کسب و کار است.
بازدید از شرکت های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک، همچنین مرکز نوآوری از برنامه های جانبی این نشست بود.