دومین نشست تخصصی شرکت های فناوری ایران و گرجستان پنج شنبه ۱۸ مرداد ۹۷ در تفلیس گرجستان آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در این نشست نماینده پارک تکنولوژی گرجستان طی سخنانی با اشاره به سابقه همکاری های علمی و فناوری دو کشور و نقش پارک علم وفناوری یزد در آغاز و تداوم این همکاری ها، گفت: کشور گرجستان دارای ظرفیت های متعددی است که پیشرفت خود را در تعامل با سایر کشورها برای باروز سازی این ظرفیت ها می داند.
وی اظهار امیدواری کرد: این رویداد منجر به روابط پایدار بین شرکت ها و توسعه آنها شود.
قبادی، معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در گرجستان نیز با اشاره به روابط خوب ایران و گرجستان اظهار داشت: اولویت های اقتصادی گرجستان می تواند جذابیت خوبی را برای شرکت های ایرانی فراهم کند.
وی افزود: دولت گرجستان اهمیت ویژه ای برای تولید قائل است و شرایط صادرات مجدد در این کشور فراهم است.
معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در گرجستان در پایان، این ارتباط را کمک خوبی برای توسعه صادرات و توسعه اقتصادی ایران دانست و تاکید کرد: ورود به بازار گرجستان نیازمند مطالعات دقیق و توجه جدی به قوانین و مقررات است تا ریسک سرمایه گذاری کم شود.
دلیری، معاون توسعه منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در سخنان خود با تاکید بر ظرفیت های بالقوه ایران، برنامه دولت را تقویت شرکت ها و زمینه سازی برای حضور بین المللی شرکت ها دانست.
وی پیاده سازی اکوسیستم فناوری را از جمله اهداف کلان دولت دانست و گفت: افتتاح مرکز تجاری و نمایشگاه دائمی محصولات جمهوری اسلامی ایران در تفلیس و افتتاح دفتر مبادلات ایران و گرجستان از دستاوردهای سفر اخیر هیات ایرانی به گرجستان است.
مصطفی کریمیان اقبال به اولین تجربه حضور خود در گرجستان و ظرفیت بالای همکاری این کشور با ایران اشاره نمود و گفت: شرکت های گرجی با همکاری با شرکت های ایرانی می توانند صادرات و سرمایه گذاری را تسهیل نمایند و با همکاری با یکدیگر بازارهای منطقه را در دست گرفته و به توسعه دو کشور کمک کنند.