گروه مهندسین علم اندیشان عمران کویر فعالیت حرفه ای خود را از سال 1392 با هدف انجام فعالیت های دانش محور در حوزه تخصصی راه و ساختمان آغاز نمود و در زمان کوتاهی موفق به کسب رتبه دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شد؛ با توجه به ارائه تسهیلات قانونی به شرکت های دانش بنیان در زمینه عقد قرارداد با نهاد های دولتی، این امکان برای این شرکت بوجود آمد تا در حوزه های مختلف پژوهشی، مشاوره و اجرا وارد شود. همچنین رویکرد دانش بنیان این شرکت در تولید و اجرای علم باعث شد تا در همان سال، مجوز ورود به پارک علم و فناوری یزد را کسب نماید.
این شرکت با هدف ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه با توسل به رویکرد اخلاق محور، ارائه کار کیفی را مورد توجه خود قرارداده است و بر این اساس با بهره گیری از نیروهای باتجربه و دارای تحصیلات عالیه به فعالیت حرفه ای خود ادامه می دهد.
در این خصوص علم اندیشان عمران کویر در حوزه تخصصی روسازی های بتنی و تثبیت و بهسازی بستر راه، به اتکای تجربه مناسب اجرایی و به پشتوانه ارتباط قوی با دانشگاه یزد و دانشگاه تربیت مدرس، بستر لازم جهت انجام هرچه بهتر و کیفی تر پروژه هایی از این دست را فراهم آورده است.
شایان ذکر است که، اگرچه زمان زیادی از شکل گیری این شرکت نمی گذرد ولی این شرکت توانسته است با جلب نظر و رضایت کارفرمایان، بخش عمده ای از پروژه های راه و ترابری را با موفقیت به انجام برساند.