شرکت سپهر سلامت یکی از شرکت های هولدینگ گروه مهندسی سپهر در سال 93 با فرایند یک شرکت زایشی در شرکت مادر، شروع به کار کرد و از ابتدای مهرماه سال 94 مستقل شد. پس از پیگیری های چندماهه و با لطف حضرت حق، و با عنایت ریاست محترم پارک علم و فناوری یزد، مدیرعامل محترم و هیات مدیره صندوق پژوهش و فناوری استان یزد بالاخره این شرکت در بحث سرمایه گذاری مورد توجه صندوق پژوهش و فناوری یزد قرار گرفت و به عنوان اولین سرمایه گذاری خطرپذیر این صندوق شروع به کار کرد.
این شرکت با توجه به نیاز جامعه پزشکی و اولویت های موجود، اقدام به راه اندازی سامانه مدیریت مراکز درمانی و نوبت دهی پذیرش 24 با استفاده از تجربیات پزشکی پزشکان محترم، آخرین تکنولوژی های روز مخابراتی، زبان های برنامه نویسی و سامانه‌های ارزش افزوده نموده است .
این شرکت طرح فوق را که از سیستم های مخابراتی حرفه ای و پیشرفته بهره می برد به صورت ملی و با مجوز از سازمان نظام پزشکی، خدمات شرکت مخابرات ایران و شرکت ارتباطات زیرساخت انجام داده و با تحقیق و توسعه 3 ساله در عرصه پزشکی کشور، از نظرات پزشکان، مدیران عرصه درمانی و همچنین بیماران استفاده کرده است.