آموزش زبان های مخصوص برنامه نویسی کودک و نوجوان/ تولید و توسعه پلتفرم های آموزش زبان برنامه نویسی

تیم نابغه ساز از ابتدای سال ۹۶ به دنبال راهی برای آموزش برنامه نویسی به زبان ساده برای کودکان و نوجوانان بودند. در این راه نرم افزارها و برنامه های متنوعی توسط این تیم مورد تحقیق و بررسی قرار گرفت تا در نهایت زبان برنامه نویسی اسکرچ به عنوان مناسب ترین زبان برای شروع برنامه نویسی توسط کودکان و نوجوانان انتخاب شد.

نابغه ساز در طول مدت ۱ سال، با آزمون و خطاهای بسیار و برگزاری دوره های آزمایشی، به طرح درس جامع و کاملی برای آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان دست یافت که هم اکنون این طرح در پژوهشگاه تیزهوشان تدریس می شود و با استقبال دانش آموزان و خانواده ها روبرو شده است.

 

بی کد اولین و تنها شبکه‌ی اجتماعی برنامه نویسی کودک و نوجوان هست. در بی کد امکانات زیر برای دانش آموزان، مربیان ، آموزشگاه ها و فروشنده های محصولات آموزشی در حوزه‌ی برنامه نویسی وجود داره :

1- یادگیری برنامه نویسی به ساده ترین روش ممکن
2- به اشتراک گذاری پروژه های ساخته شده توسط همه ی دانش آموزان
3- پرسش و پاسخ در انجمن توسط بهترین مربی های کشوری
4- فروش محصولات مربوط به یادگیری برنامه نویسی
5- انتشار مقالات خارجی و آشنا شدن بیشتر با زبان برنامه نویسی کودک و نوجوان

تیم بی کد فعالیش رو از سال 1395 با تحقیق در مورد آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان شروع کرد. در سال 1396 آموزش زبان های برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان رو شروع کرد و تونست در کمتر از یکسال بیش از 1500 دانش آموز و مربی علاقه مند رو آموزش بده.

در سال 1398 بی کد به دنبال بستری برای به اشتراک گذاری دانش و تجربیات دانش آموزان و مربیان فعال در حوزه‌ی برنامه نویسی و تشکیل شبکه‌ی اجتماعی برنامه نویسان کوچک بود. در همین راستا بی کد در فروردین ماه 1399 به طور کامل راه اندازی شد.