ایوان سرای بهراز

رزومه

معرفی

شرکت ایوان سرای بهراز فعالیت خود را با حضور متخصصین جوان در زمینه های معماری و شهرسازی با رویکرد گردشگری آغاز کرده است. هدف اصلی شرکت انجام طرح ها و ایده های نوین در زمینه های معماری و شهری به منظور حفظ معماری اصیل ایرانی و همچنین ارتقاء اتوماسیون شهری است.
با توجه به جهانی شدن شهر یزد و افزایش پتانسیل جذب گردشگران داخلی و خارجی، نیاز به حفظ معماری بومی اهمیت ویژه ای دارد. در این راستا شرکت ایوان سرای بهراز با طراحی و ساخت پوشش های چادری اتوماتیک گامی در جهت حفظ معماری بومی و بافت تاریخی یزد برداشته است. همچنین با ساخت و به کارگیری سیستم های هوشمند و اتوماتیک شهری (رنگ کن و شوینده اتوماتیک تیربرق و برج های روشنایی- خط کشی نورانی هوشمند خیابان) به بهبود مدیریت اتوماسیون شهری کمک می کند.

خدمات و محصولات

1-پوشش های چادری اتوماتیک
با توجه به ثبت جهانی شهر یزد و لزوم حفظ معماری بومی به عنوان هویت ملی و شهری شرکت ایوان سرای بهراز اقدام به طراحی و اجرای پوشش های چادری اتوماتیک نموده است. این پوشش ها به دلیل استفاده از پارچه های نخی و برزنتی و همچنین اجرا به صورت الحاقی به ساختمان که عندالزوم قابل جمع آوری می باشد، کاملا مطابق و همسو با معماری بافت تاریخی است. به همین دلیل مورد تایید اداره میراث فرهنگی و گردشگری شده است. از این پوشش ها میتوان در حیاط مرکزی خانه ها و هتل های بافت سنتی، حسینیه ها و تکایا، سایه بان واک استریت ها، نمایشگاه ها، استادیوم های ورزشی و … استفاده نمود. جایگزین پوشش های چادری اتوماتیک، پوشش های برزنتی که در جامعه با نام پوش شناخته می شود است. این پوش ها معایب و ایرادات زیادی دارند که پوشش های چادری اتوماتیک این معایب را بر طرف کرده اند.
2-رنگ کن و شوینده اتوماتیک تیربرق و برج های روشنایی
یکی از پارامتر های زیبا سازی شهری رنگ آمیزی المان های شهری است. این المان ها پس از مدتی نیاز به شستشو و رنگ آمیزی مجدد دارد. یکی از این المان ها تیرهای چراغ برق در سطح شهرها هستند. شستشو و رنگ آمیزی این تیرها علاوه بر نیاز به جرثقیل و هزینه بر بودن، به علت ارتفاع زیاد و محصور بودن در درختان، خطر و سختی زیادی دارند. لذا مشاهده می شود که رنگ آمیزی و شستشوی تیر ها دیرتر از سایر المان های شهری انجام می پذیرد که خود باعث استهلاک زودتر از موعد تیرها و بد منظره شدن فضای شهری شده است. محصول رنگ کن و شوینده اتوماتیک تیرهای برق و برج های روشنایی این قابلیت را دارد تا با کمترین هزینه و بهترین کیفیت در اسرع وقت و بدون خطر جانی کار در ارتفاع، تیرها را رنگ آمیزی کند. از مزایای این طرح نداشتن رقیب و نو بودن ایده است. نمونه اولیه تیر برق رنگ کن ساخته شده و تست های آن انجام شده است و در مرحله طراحی الحاقات به منظور افزایش قابلیت شستشو می باشد. با توجه به مزایای اقتصادی و نداشتن رقیب، این طرح می تواند در صورت گرفتن تاییدیه های فنی با استقبال شهرداری های کشور و راهداری ها مواجه شود و به سود دهی برسد.

اعضا

رضا همتی

رضا همتی

مدیر عامل