40 درصد فعالیت پارک علم و فناوری یزد در حوزه ICT است

رئیس پارک علم و فناوری یزد با اشاره به اینکه بیش از ۴۰ درصد فعالیت های این پارک در حوزه ICT است، گفت: تاکنون بیش از ۷۵۰ ساعت مشاوره در حوزه راه اندازی کسب و کارهای ICT در یزد ارائه شده است.
به گزارش روابط عمومی پارک علم وفناوری یزد، داریوش پورسراجیان دوشنبه شب 16 بهمن در نشست شرکت‌ها، استارتاپ ها و فعالان حوزه ICT یزد با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: این پارک پس از شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان به عنوان دومین پارک علم و فناوری کشور شکل گرفت.
وی حضور پارک علم و فناوری یزد در نمایشگاه‌ها و نشست‌های تخصصی با متخصصان و مجریان حوزه ICT استان را از فعالیت های این مرکز در سال جاری دانست و افزود: تعامل و همکاری نزدیک ما با حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان به حدی نزدیک و فشرده بوده که گاها از نگاه بیرونی تصور می شود این پارک یک پارک تخصصی در حوزه ICT است.
وی از انجام بیش از 750 ساعت مشاوره در حوزه راه اندازی کسب و کارهای ICT در استان یزد خبر داد و گفت: علاوه بر اطلاع‌رسانی‌هایی که از طریق فضای مجازی صورت گرفته، 24 طرح مشخص جهت دریافت تسهیلات و 6 طرح در جذب سرمایه‌گذاری‌ها معرفی شدند و دو طرح هم از طریق برنامه تلویزیونی حرف حساب معرفی شدند.
رئیس پارک علم و فناوری یزد در پایان با اشاره به پیگیری های انجام شده برای توسعه شرکت های دانش بنیان در حوزه ICT گفت: نیازمند منابع جدید برای توسعه این شرکت ها هستیم و امیدواریم که بحث بودجه پارک علم و فناوری یزد به صورت ویژه مورد توجه مسئولان قرار گیرد.