افتتاح شتابدهنده و مرکز مشاوره کارآفرینی دیاکو با حضور مدیر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و مدیران پارک علم و فناوری یزد

مرکز شتابدهی و مشاوره کارافرینی دیاکو با حضور مدیرکل و معاونین اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد و مدیران پارک علم و فناوری یزد افتتاح شد. در آغاز این مراسم محمدرضا فلاحتی، مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به فعالیت ۲۱ مرکز مشاوره کارآفرینی در سطح استان، تمرکز این مرکز را بر خدمات شتابدهی و حوزه نوآوری نقطه قوت و تفاوت مرکز مشاوره کارآفرینی دیاکو دانست و بر فعالیت جدی در این مسیر به ویژه باتوجه به نامگذاری سال جدید تأکید کرد.
در ادامه مهندس ابوالفضل میر حسینی، مدیر مرکز توسعه فناوری های نوین معدنکاری با اشاره به هزینه‌های بالای فعالیت در حوزه نوآوری و استارتاپ‌ها و تشریح ساختار خصوصی این مرکز بر ضرورت حمایت بیش از گذشته نهادهای حمایتی دولتی نظیر پارک علم و فناوری، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی از فعالیت های نوآورانه مرکز توسعه فناوری معدن تاکید کرد. در پایان این مراسم دکتر علیرضا جبین پور مدیر نوآوری و فناوری مرکز توسعه فناوری های نوین معدنکاری، ضمن تشریح سابقه شکل گیری این مرکز، چشم انداز این مرکز را پیشرو بودن در توسعه نوآوری و فناوری های تحول آفرین در حوزه معدن و صنایع وابسته در سطح ملی و منطقه دانست. جبین پور با تشریح فرآیندهای شتابدهی و توضیح ساختار و سیستم کاری فضای کار اشتراکی، آینده کاری فعالیت مرکز توسعه فناوری های نوین معدنکاری را با توجه به ظرفیت های گسترده معدنی استان، سیاست ها و اولویت های توسعه یزد و نیازهای گسترده فناورانه این حوزه، بسیار روشن و مثبت ارزیابی نمود.