دو طرح پرینتر سه بعدی رومیزی و سامانه پزشکیار همراه ناظر بر سلامت قلب

با حمایت پارک علم و فناوری یزد به مرحله اجرا رسید

دو طرح پرینتر سه بعدی رومیزی و سامانه پزشکیار همراه ناظر بر سلامت قلب با حمایت مرکز نوآوری پارک علم و فناوری یزد به مرحله اجرا رسید.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، میثم بخشی و امیرمحمد شفیعی در گفتگو با روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد در جلسه ارائه طرح پرینتر سه بعدی رومیزی اظهار داشتند: دستگاه پرینتر سه بعدی یکی از مهمترین ماشین آلات تکنولوژی RAPID PROTOTYPING است. این دستگاه ها که با تکنیک های مختلف عمل می کنند، مواد را به صورت لایه لایه در کنار هم قرار داده و محصول را در ضریب های دقت مختلف تولید می نمایند.
این گروه ادامه دادند: در تکنولوژی RAPID PROTOTYPING ، قطعه به صورت لایه لایه تشکیل می گردد. در واقع، ذرات قطعه در کنار یکدیگر قرار گرفته و محصول را تشکیل می دهند. به این ترتیب، محدودیت های ساخت به حداقل می رسد و ضعف تکنولوژی CNC پوشش داده می شود.
این گروه با بیان اینکه می توان از این دستگاه جهت چاپ بردهای الکترونیکی (PCB) استفاده کرد، بیان کردند: کلیه کسانی که با طراحی و تولید یک قطعه جدید سر و کار دارند می توانند برای بهبود عملکرد خود و کاهش هزینه های جانبی و ناخواسته قالب سازی، از تکنولوژی های نمونه سازی سریع استفاده نمایند.
محمدصادق جنگجو نیز با اشاره به طرح خود با عنوان “سامانه پزشکیار همراه ناظر بر سلامت قلب” گفت: این سامانه به صورت همیشگی به بیمار قلبی متصل است و نوار قلب و ضربان قلب وی را به صورت آنلاین دریافت و برای پزشک ارسال می نماید.
وی افزود: این سامانه پزشک را قادر می سازد تا هر لحظه که اراده کند در جریان وضعیت قلبی بیمار قرار گیرد. علاوه بر این سامانه مذکور، هزینه چک کردن بیمار و بررسی بیماری های قلبی بیمار را به شدت کاهش می دهد.
گفتنی است، مرکز نوآوری پارک علم و فناوری یزد هر ساله از طرح های علمی کاربردی حمایت می کند.