پیگیری اجرای طرح های پارک علم و فناوری در نشست با رئیس کمیسیون شهر هوشمند شورای اسلامی یزد

رئیس پارک علم و فناوری یزد روز چهارشنبه 14 مهر 1400 در دیدار با رئیس کمیسیون شهر هوشمند شورای اسلامی شهر یزد، اجرای طرح های پارک بویژه پهنه فناوری اقبال و پروژه « یزد، شهر نوآوری» را به عنوان محور همکاری های مشترک پیگیری کرد.
لطفی با تاکید بر فعال سازی روند اجرای این طرح ها از سوی شورای شهر و شهرداری، گفت: مجوزهای لازم برای بهره مندی شرکت های مستقر در پهنه اقبال از مزایای حضور در پارک، اخذ شده و از طریق معاونت معماری و شهرسازی شهرداری نیز آن را پیگیری کرده ایم اما متاسفانه در حال حاضر به این طرحها توجه کافی صورت نمی گیرد.
رئیس پارک علم و فناوری یزد افزود: در صورت همراهی شهرداری با ما مشکلاتی مثل آنچه در مورد پارکینگ مرکز فناوری اقبال ایجاد شده، تکرار نخواهد شد.
لطفی با اشاره به پتانسیل بالای فناوری و نوآوری در سازمان های زیرمجموعه شهرداری، گفت: پارک علم و فناوری می تواند ضمن توافق با شهرداری، رویدادهایی با هدف شناسایی مشکلات و نیازهای این سازمان ها برگزار نموده و ایده های مرتبط با این نیازها را در قالب دوره های کارآفرینی، به شرکت ها و استارتاپ های کارآمد تبدیل کند.
وی با تاکید بر لزوم ایجاد ارتباط و به هم رسانی افراد خبره برای اجرایی شدن یک پروژه، گفت: درخواست ما این است که شهرداری چند نفر از افراد خوش فکر مجموعه خود را به عنوان نماینده انتخاب نموده تا در ارتباط با پارک، پروژه ها را اجرایی کنیم.
مجید تجملیان، رئیس کمیسیون شهر هوشمند شورای اسلامی یزد، با بیان اینکه شورای شهر و شهرداری با کلیت طرح های پارک علم و فناوری یزد مانند پهنه فناوری اقبال، پروژه «یزد، شهر نوآوری» و … موافق است، گفت: علت مسکوت ماندن این طرح ها بیشتر مربوط به تغییر مدیریت ها در استان است.
وی افزود: شورای ششم اسلامی شهر یزد تمام برنامه های شورای قبلی را نقد نکرده و از زحمات آن ها در طول فعالیت خود قدردانی می کند اما در همه راهبردها، طرح ها، پروژه ها و تصمیم گیری هایی که صورت می گیرد، سه عنصر کاربردی بودن، خدمت محوری و ارزیابی های هزینه- فایده در نظر گرفته می شود.
تجملیان تصریح کرد: در مورد طرح پهنه فناوری اقبال ابهاماتی برای اعضای شورا وجود دارد و در پروژه “یزد، شهر نوآوری»نیز نیاز به اطلاعات دقیق تر داریم.
وی با بیان اینکه از مرکز خلاقیت های شهرداری خواسته شده چرخه نوآوری شهری را فعال نموده و از طریق ارتباط با سایر دستگاه ها، مشکلات آن ها را احصا کند، گفت: یک اتاق فکر با حضور مدیران ارشد و صاحب فکر شهرداری تشکیل می شود تا در طول ماه جلساتی برای پیگیری این پروژه ها انجام بدهند.