وبگاه "با ما"، کارگاه مجازی و آنلاین برای توانمندسازی شغلی

دکتر محمد تقی قانعیان، استاد تمام رشته مهندسی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و مدیرعامل شرکت آتی سلامت محیط و کار پویا، در گفتگو با روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد از برنامه ها و دستاوردهای وبگاه “با ما”  ( https://bamahse.com/)به عنوان نمایشگاه مجازی معرفی مشاغل و توانمندسازی شغلی سخن گفت.

وی با اشاره به نیاز جدی دانشجویان به آشنایی بیشتر و بهتر با محیط واقعی کسب و کار و اطلاعات محدود دانشجویان از رشته های کاری مرتبط، سامانه “با ما” را فضایی برای پاسخ به این نیاز در حوزه های بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی دانست.

دکتر قانعیان در توضیح کارکرد وبگاه “با ما” گفت: این سامانه جهت توانمندسازی افراد برای داشتن آینده شغلی بهتر طراحی شده است و به صورت آزمایشی به معرفی ۱۱۰ رشته دانشگاهی در حوزه بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی از مقطع کاردانی تا دکترا می پردازد.

وی افزود: در این سامانه به صورت آزمایشی به 100 گروه کسب و کار، حساب کاربری رایگان تعلق می گیرد و مشاغل می توانند به صورت رایگان غرفه مجازی داشته باشند تا افراد بتوانند با ماهیت کسب و کارها آشنا شده و با آن ها ارتباط و همکاری داشته باشند. افراد می‌توانند از این کسب و کارها نمایندگی فروش بگیرند و حتی پایان نامه های خود را به صورت کاملاً عملیاتی و متناسب با نیازهای کاری و بازار و یا در بخش تحقیق و توسعه شرکت ها تعریف کنند.

مدیرعامل شرکت آتی سلامت محیط و کار پویا در مورد دوره هایی که به صورت مجازی در این سامانه برگزار می شود: دوره های آنلاین به صورت رایگان در چند حوزه و به صورت تخصصی مانند  ایمنی، بهداشت، محیط زیست و… و بخشی نیز به حوزه های مهارت های نرم و کارآفرینی می پردازد. در این مرحله برای برگزاری 240 دوره آموزشی و ترویجی در این سامانه برنامه ریزی شده است که بخشی از آنها انجام یافته و بقیه دوره ها نیز در حال اجرا می باشد.

وی اشاره کرد با توجه به ماهیت سامانه، علاوه بر دانشجویان، دانش آموزان، پرسنل  صنایع و معادن،  بیمارستان ها، هتل ها، شرکت های فناور و دانش بنیان و شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری سراسر کشور می توانند از امکانات این سامانه استفاده کنند.

گفتنی است شرکت آتی سلامت محیط و کار پویا از جمله شرکت های فناور مورد حمایت پارک علم و فناوری یزد می باشد که در مرکز رشد سلامت وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد استقرار دارد.  (آدرس وبگاه: https://bamahse.com/)