نسخه تجاری نرم‌افزار جامع مدیریت پرورش گاو شیری تولید شد

علی‌اصغر قیومی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ابرکوه، تولید نرم‌افزار جامع مدیریت پرورش گاو شیری در این مرکز را یکی از موفقیت‌های مرکز رشد و فناوری ابرکوه ذکر کرد.
وی مشکلات فراوان بیش از 13 هزار گاوداری صنعتی کشور در ثبت اطلاعات و رویدادهای رخ داده در این واحدها همچنین عدم وجود نرم‌افزار مناسب و ساده برای مدیریت ثبت و پردازش اطلاعات در گاوداری‌ها را انگیزه کار بر روی این پروژه ذکر کرد.
قیومی خاطرنشان کرد: این ایده از سال 87 پیگیری و در یک دوره یک ساله مطالعات علمی و عملی آن انجام و از سال 88 به طور عملی در فاز طراحی و تولید قرار گرفت.
وی افزود: این نرم‌افزار با همکاری یک شرکت اسپانیایی طراحی و نسخه تجاری آن بر اساس برنامه زمان‌بندی، شش ماه زودتر از موعد تولید شده است ضمن اینکه این نرم‌افزار در نهمین نمایشگاه بین‌المللی دام و طیور ایران به بازار عرضه شد.
قیومی، تجارب ارزنده این شرکت اسپانیایی با داشتن بیش از 20 سال تجربه در این زمینه و مدیریت بیش از 20 هزار گاوداری در سطح جهان و ارائه خدمات به هشت زبان مختلف را علت عقد تفاهمنامه همکاری بین یک شرکت زیر مجموعه مرکز رشد فناوری ابرکوه با این شرکت در تولید نسخه فارسی نرم‌افزار جامع مدیریت پرورش گاو شیری در تیرماه 88 دانست که نتیجه آن طراحی و تولید نرم‌افزار جامع مدیریت پرورش گاو شیری بر اساس نیاز دامداران ایرانی بود.
وی، قابلیت‌های منحصر به فرد این نرم افزار را داشتن گزارش‌های کاربردی، گزارش ساز، قابلیت ورود اطلاعات از طرق مختلف (فایل‌های آماده اکسل و ورد)، ثبت دیجیتال اطلاعات و قابلیت شناسایی RFID (برای نخستین بار در کشور) دانست.
قیومی ادامه داد: همراه داشتن نرم‌افزار حسابداری و جیره‌نویسی، محیط کار فوق‌العاده ساده و آسان، حجم کم و توانایی ارزیابی و رقابت دامداران از دیگر قابلیت‌های این نرم افزار است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین بر اساس مقایسه‌های صورت گرفته، قیمت تمام شده این محصول حداقل 35 درصد ارزان‌تر از سایر محصولات مشابه خواهد بود.
قیومی بیان داشت: این محصول، نرم‌افزاری کاربردی و مطابق با استانداردهای جهانی است.