مساعدت پارک علم و فناوری یزد به شرکت‌های دانش‌بنیان برای توسعه صادرات به سوریه

با برنامه‌ریزی و هماهنگی پارک علم و فناوری یزد چالشها و موانع صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان یزدی به کشور سوریه در نشستی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در این نشست که با حضور جمعی از مدیران شرکت های دانش بنیان یزدی در محل پارک علم و فناوری برگزار شد، در باره ظرفیت ها و توانمندی های آنان در جهت ارائه به تجار سوریه مذاکره شد.
مهندس حسینی بغدادآبادی معاون نوآوری وفناوری پارک در ابتدای این نشست با اشاره به اینکه پارک علم وفناوری در زمینه صادرات و بازاریابی هرگونه کمکی که لازم باشد به شرکت ها ارائه می دهد، خاطرنشان کرد: حضور در بازارهای جهانی نیاز به مقدمات و بازاریابی هایی دارد که پارک علم وفناوری سعی می کند این مقدمات را با برگزاری جلساتی با حضور صاحب نظران، برای شرکت های علاقه مند به حضور در بازارهای جهانی، فراهم کند.
وی ادامه داد: پارک علم و فناوری یزد تضمین کننده محصولات شرکت های دانش بنیان یزدی می باشد که قرار است زمینه صادرات محصولات آنها مهیا شود و در این مسیر هرگونه کمک و راهنمایی و پشتیبانی به عمل خواهدآمد.
جعفر بیگی نماینده ایران در سوریه نیز ضمن ابراز خوشحالی از ظرفیت ها و توانمندی های استان یزد در حوزه شرکت های دانش بنیان به ویژه محصولات کشاورزی، تصریح کرد: محصولات ایران در کشور سوریه مورد اقبال مردم می باشد اما باید الزامات وشرایط این کشور نیز رعایت و صادرکنندگان به دید بازار بلند مدت بنگرند و سعی کنند با ثبات در قیمت و کیفیت محصول خود، رضایت خریداران را کسب کنند.
وی با بیان اینکه اقدامات بسیار خوبی در زمینه تولید محصولات دانش بنیان در حوزه کشاورزی یزد انجام شده، گفت: نتایج این فعالیت ها مورد علاقه کشورهای دیگر خواهد بود و در همین ارتباط، به زودی در جلسه ای با حضور مسئولان کشاورزی سوریه ظرفیتهای شرکت های دانش بنیان یزدی عرضه خواهد شد.