مرکز نوآوری پارک علم و فناوری یزد بستری برای حمایت از ایده های خلاقانه

مرکز نوآوری پارک علم و فناوری یزد، از سال ۱۳۸۳ با هدف فرهنگ سازی و ترویج خلاقیت و نوآوری، فعالیت خود را به عنوان نخستین مرکز نوآوری فعال در میان پارک های علم و فناوری کشور آغاز نموده است. در این مرکز به طور عمده طرح های دانشجویی و دانش آموزی، مورد پذیرش و حمایت برای ساخت نمونه اولیه آزمایشگاهی ثبت اختراع قرار می گیرد.

از مجموع طرح های دریافتی از سوی دبیرخانه ی مرکز نوآوری پارک علم و فناوری یزد، تاکنون بیش از ۲۰۰۰ طرح مورد ارزیابی اولیه و حمایت قرار گرفته و ۵۰۰ طرح نوآورانه به مرحله اجرا رسیده است. از میان طرح های اجرایی، ۵۰ تیم، موفق به تجاری سازی ایده های خود  و استقرار در مراکز رشد فناوری گردیده اند.

مرکز نوآوری با فراهم آوردن امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی، تسهیلات مالی بلاعوض و همچنین ارائه انواع مشاوره های فنی و تخصصی زمینه را برای تولید نمونه اولیه و یا ساخت الگوی آزمایشگاهی از طرح های دریافتی فراهم می کند.

اگرچه با همه گیری بیماری کرونا موانع و محدودیت هایی در توسعه مسیر خدمات مرکز نوآوری پارک علم و فناوری یزد ایجاد شد؛ اما با کاسته شدن از محدودیت های ناشی از این بیماری شاهد استقبال دانشجویان و دانش آموزان نوآور از خدمات و حمایت های مرکز نوآوری در پارک علم و فناوری یزد هستیم.

علاقمندان برای کسب اطلاعات و آشنایی بیشتر با فعالیت‌های این مرکز می‌توانند به مرکز فناوری اقبال واقع در خیابان شهید مطهری مراجعه نموده و یا با شماره 37260107 تماس حاصل نمایند.