لزوم ایجاد ارتباط موثر و هدفمند میان پارک علم و فناوری یزد و مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی یزد

مسوولین پارک علم و فناوری یزد روز چهارشنبه پنجم خرداد 1400 با مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی یزد دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در این نشست که پس از بازدید مسوولین پارک از مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی یزد انجام شد، کاظم حاجی حسینی، مدیر این مرکز با اشاره به ایجاد سرای نوآوری در حوزه نساجی و پوشاک در محل ساختمان مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد یزد، گفت: متاسفانه با وجود تامین بخش قابل توجهی از بودجه ساخت این مرکز از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ارجاع شرکت های مستقر در این مرکز به دانشگاه، ساخت این مجموعه نیمه کاره مانده است.
وی افزود: شرکت های مرکز رشد با استقرار در محیط دانشگاه نمی توانند فعالیت های خود را به خوبی انجام دهند بنابراین از شما می خواهیم پیگیر اتمام ساخت این مجموعه باشید.
حاجی حسینی با بیان اینکه حمایت دانشگاه از شرکت های مرکز رشد صرفا در اختیار گذاشتن فضای استقرار است، گفت: به همین دلیل ما سعی می کنیم شرکت ها را به سمت استقرار در پارک علم و فناوری یزد سوق دهیم تا علاوه بر ایجاد ارتباط بیشتر با پارک، از حمایت های آن بهره مند شوند.
لطفی، رئیس پارک علم و فناوری یزد نیز با تاکید بر لزوم سروسامان دادن به وضعیت شرکت های مستقر در مرکزرشد دانشگاه آزاد یزد، گفت: در وضع موجود، برای آگاهی از خدمات پارک و اطلاع رسانی آن به شرکت ها، باید ارتباط خود را با پارک بیشتر کنید.
شکوهی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد نیز با اشاره به حمایت های بلاعوض و تسهیلات ویژه به شرکت های دوره رشد در پارک علم و فناوری یزد، گفت: ما مایلیم زمینه ای فراهم شود که شرکت های مرکز رشد دانشگاه آزاد نیز از این حمایت ها بهره مند شوند.
وی از مدیریت مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه خواست ساختارها و خدمات خود را به پارک علم و فناوری یزد نزدیک کنند.