صنعت و کشاورزی، دو عرصه مهم برای توسعه شرکت‌های دانش بنیان

در دیدار نوروزی رئیس و معاون پارک علم و فناوری یزد با حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم مدرسی امام جمعه بخش مرکزی یزد، برنامه های این نهاد برای توانمندسازی فرهیختگان و توسعه شرکت‌های دانش بنیان تشریح شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، دکتر میرغفوری با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۱ از سوی مقام معظم رهبری، در باره نشست فوقالعاده استاندار یزد با فناوران و طرح استقرار مشاوران دانش بنیان در ادارات و دستگاه‌های مرتبط گزارش داد و گفت: این اقدام در راستای کاهش بروکراسی دولتی در امور مربوط به شرکت های دانش بنیان طراحی شده است.
مهندس حسینی بغداد آبادی معاون فناوری و نوآوری پارک نیز ابعاد فعالیت شرکتهای دانش بنیان در استان و سیاست‌های توسعه آنها در شهرستان‌ها را بیان کرد و درباره ضرورت ساده‌سازی ثبت برند شرکت ها توضیحاتی داد.
در این ملاقات، حجت الاسلام و المسلمین مدرسی، تراکم کارگران غیرماهر مهاجر و عزیمت نخبگان از استان را دو خطر بزرگ توصیف کرد و گفت: باید با برنامه زمانبندی دقیق و فعال سازی شرکت های دانش بنیان در عرصه های مختلف به ویژه در زمینه های حفظ محیط زیست، صنایع و کشاورزی، اینگونه مشکلات را حل کرد.