شرکت" فناوری پویای لوتوس" موفق به اخذ مجوز دانش بنیان در حوزه زیست فناوری و کشاورزی گردید.

شرکت “فناوری پویای لوتوس” از جمله شرکت های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور کشاورزی یزد موفق به دریافت مجوز دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شد.

دکتر سعیدپور، مدیر عامل این شرکت در گفتگو با روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد با اعلام این خبر افزود: شرکت لوتوس، متشکل از جمعی از فارغ التحصیلان کشاوزی در شاخه‌های بیوتکنولوژی و به‌نژادی گیاهی بوده و از دو سال قبل در زمینه تولید نهاده‌های (کود و سم) بیولوژیک فعالیت دارد.
واحد تولیدی این شرکت با ظرفیت تولیدی 1000 لیتر در ماه در شهرک صنعتی استان در حال فعالیت می‌باشد. این شرکت در حال حاضر دارای یک محصول ( کود- سم) بیولوژیک می‌باشد. این محصول مبتنی بر باکتری باسیلوس میکویدس بود و قادر به کنترل قارچ‌های بیمارگر گیاهی بوده و در کنترل بیماری سفیدک پودری و عوامل بوته میری در محصولات صیفی گلخانه‌ای و محصولات باغی بسیار موثر بوده. این محصول همچنین با داشتن توانایی تثبیت ازت و تولید محرک‌های رشد گیاهی به عنوان کود نیز در حال استفاده می‌باشد.
وی اظهار امیدواری کرد که با یاری خداوند و حمایت‌های پارک علم و فناوری و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان، شرکت لوتوس در تلاش است با صنعتی سازی تولید نهاده های بیولوژیک تا پایان سال 1401 سه محصول دیگر بیولوژیک را نیز وارد بازار سازد.

لازم به ذکر است که شرکت لوتوس دارای یک آزمایشگاه تخصصی در زمینه بیوتکنولوژی می‌باشد که این آزمایشگاه در ایستگاه تحقیقات کشاورزی استان یزد واقع بوده و در زمینه شناسایی، جداسازی میکروارگانیسم‌های مفید خاکزی و تحقیقات بنیادین در حال فعالیت می‌باشد.