سه اصل تفکر، تدین و تعقل،لازمه ترویج فناوری و نوآوری در استان

در دیدار رئیس پارک علم و فناوری یزد با نماینده ولی فقیه در استان، برنامه‌های این نهاد در سال جدید تشریح شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، دکتر میرغفوری با تبریک فرا رسیدن سال نو و بهار طبیعت، اظهار داشت: در سال جدید تمام تلاش خود را برای تحقق منویات مقام معظم رهبری و رهنمودهای ایشان در مورد توسعه و تقویت شرکت‌های دانش بنیان، به کار خواهیم بست.
وی افزود: در صدد هستیم در این زمینه علاوه بر دیدگاه های مدیران و کارشناسان و فناوران، از نظرات ارزشمند بزرگان و مسئولان استان برای طراحی یک برنامه جامع استفاده کنیم.
در این دیدار که مهندس حسینی بغداد آبادی معاون فناوری و نوآوری پارک نیز حضور داشت، آیت الله ناصری با تأکید بر ضرورت توجه به سه اصل تدین، تفکر و تعقل در پیشرفت جوانان گفت: دانش‌آموز و دانشجو در روند آموزش باید اندیشه ورز و مبتکر پرورش یابد و بتواند قدرت حل مسئله، همراه با تعهد و شناخت حق از باطل را در وجود خویش بارور نماید.
وی توصیه کرد: پارک علم و فناوری یزد آموزش و پرورش را در راه اندازی مدارس الگو برای تقویت اعتماد به نفس و ابتکار و خلاقیت در میان جوانان کمک کند و به موازات آن اقدامات لازم در زمینه شناسایی استعداد های برجسته و کشف و حل مسائل توسط جوانان، صورت دهد.
مهندس حسینی بغداد آبادی نیز در این ملاقات، با تشریح وضع موجود شرکت های پارک علم و فناوری یزد، از تلاش و ابتکار عمل حدود ۳۶۰ شرکت فناوری در این نهاد، خبر داد و برنامه های سال جاری پارک برای افزایش تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان فعال و کارآمد را تشریح کرد.