مدیرکل دفتر سیاست گذاری، برنامه ریزی و توسعه فناوری وزارت عتف: فعالیت های مرکز نوآوری پارک علم و فناوری یزد می تواند الگویی برای مراکز مشابه در سراسر کشور باشد.

دکتر امید رضایی فر، مدیرکل دفتر سیاست گذاری، برنامه ریزی و توسعه فناوری وزارت عتف، در روز  سه شنبه 29  آذر 1401  از بخش های مختلف پارک علم و فناوری یزد بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، دکتر رضایی فر در این بازدید، گزارش کاری بخش های گوناگون پارک را دریافت و از نزدیک با برخی از شرکت های فناوری دیدار و گفتگو کرد.

وی در جریان بازدید از مرکز نوآوری پارک، با اشاره به طراحی و معماری خاص این مرکز و فعالیت های شاخص آن اظهار داشت: فعالیت های سازنده و موثر این مرکز می تواند الگویی برای مراکز مشابه در سراسر کشور باشد.

مدیرکل دفتر سیاست گذاری، برنامه ریزی و توسعه فناوری، خاطر نشان کرد: طراحی ساختمان این مرکز، کلاس ها و نوع کارکردی که دارد، منحصر به فرد بوده و در جایی دیگر دیده نشده است.

شایان به ذکر است که مرکز نوآوری پارک علم و فناوری یزد، از سال ۱۳۸۳ با هدف فرهنگ سازی و ترویج خلاقیت و نوآوری، فعالیت خود را به عنوان نخستین مرکز نوآوری فعال در میان پارک های علم و فناوری کشور آغاز نموده است. در این مرکز به طور عمده طرح های دانشجویی و دانش آموزی، مورد پذیرش و حمایت برای ساخت نمونه اولیه آزمایشگاهی ثبت اختراع قرار می گیرد و به عنوان حلقه اول از زنجیره نوآوری در پارک علم و فناوری، رسالت حمایت اولیه از ایده های ابتکاری برای ساخت نمونه اولیه را عهده دار است.

در جریان این بازدید که دکتر میرغفوری، رئیس پارک علم و فناوری یزد و معاونین ایشان نیز حضور داشتند، دکتر رضایی فر از از فضای اشتراکی، سالن موسسات مرکز اقبال، طرح های توسعه عمرانی، کارخانه نوآوری یزد و پردیس فناوری دانشگاه یزد نیز دیدن نموده و از نزدیک در جریان برنامه ها، دستاوردها و نیازمندی های مجموعه قرار گرفت.