ساماندهی وضعیت گلخانه های استان یزد با همکاری شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری یزد

در راستای همکاری های مشترک پارک علم و فناوری و فرمانداری یزد با هدف حل برخی مشکلات، روز چهارشنبه 29 اردیبهشت 1400 نشستی با هدف ساماندهی وضعیت گلخانه های استان یزد و راه اندازی اکوسیستمی برای حل معضلات این حوزه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در این استان 9000 هکتار گلخانه وجود دارد و یک سوم از مجموع 590 هزار تن محصولات کشاورزی استان، در گلخانه ها تولید می شوند. اما همواره چالش هایی در زمینه آب و انرژی، صنایع تبدیلی، نهاده های کشاورزی، بازاریابی و فروش محصولات، تجهیزات و مسائل مدیریتی، فعالیت های گلخانه داران را تحت تاثیر قرار داده است.
در این نشست که با حضور روسای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، جهاد کشاورزی شهرستان یزد، تعاونی گلخانه های شهرستان یزد، اتحادیه های گلخانه های شهرستان یزد و نماینده فرماندار برگزار شد، چند تن از گلخانه داران استان مسائل خود را مطرح و مدیران حدود ده شرکت از واحد های مستقر در پارک علم و فناوری یزد خدمات و راهکارهای خود را در زمینه حل این مشکلات بیان نمودند.
‌در این نشست مقرر شد گلخانه داران و مسوولین این حوزه، مسائل اولویت دار خود را احصا و در جلساتی با شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری یزد از جزئیات طرح های آنان برای حل مشکلات خود آگاه شوند.