رکود سدی در برابر فناوری های نرم

شرکت آرمان گستر یزد یکی از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری یزد، در سال 1382 تأسیس گردید و از آن زمان تاکنون در زمینه مشاوره در خصوص حوزه‌های منابع انسانی فعالیت می کند.
سید عبدالرضا تراب زاده، مدیر عامل شرکت آرمان گستر یزد در گفتگو با روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، با اشاره به فعالیت های این شرکت اظهار داشت: آرمان گستر در زمینه مشاوره در خصوص حوزه‌های منابع انسانی از جمله سیاست‌گذاری و سازماندهی (عارضه‌یابی، تدوین راهبردها و اهداف منابع انسانی، طراحی ساختار سازمانی، تدوین شرح مشاغل، ارزشیابی و طبقه‌بندی مشاغل)، تأمین منابع انسانی (برنامه‌ریزی، جذب، گزینش، استخدام)، توسعه منابع انسانی (مدیریت آموزش، مدیریت عملکرد، مدیریت شایستگی و کانون ارزیابی، جانشین پروری و مسیر توسعه شغلی) و نگهداشت منابع انسانی (حقوق و دستمزد، پاداش عملکرد، سنجش رضایت کارکنان) مشغول به فعالیت است.
وی ادامه داد: تدوین برنامه‌ریزی استراتژیک، ارزیابی سازمان بر اساس مدل تعالی EFQM، ارائه مشاوره‌های کلینیکی و آموزش به روش‌های نوینLE (یادگیری همراه با انتقال تجربه) و ارائه کلیه خدمات آموزشی شامل برگزاری دوره‌های ملی و بین‌المللی و کارگاه‌های علمی از دیگر زمینه های فعالیت شرکت آرمان گستر است.
تراب زاده افزود: این شرکت همچنین تورها و نمایشگاه‌های تخصصی را به‌صورت عمومی و اختصاصی با استفاده از اساتید بین‌المللی در اقصی نقاط کشور و با داشتن مجوز فناوری از سوی پارک علم و فناوری یزد با موضوع برنامه‌ریزی، تجهیز و توسعه منابع انسانی برگزار می کند.
وی تصریح کرد: شرکت آرمان گستر به عنوان برند برتر داخلی، به ارائه خدمات با کیفیت در زمینه‌های مشاوره مدیریتی و سرمایه‌های انسانی و نقش آفرینی در تأمین و توسعه نیروی انسانی سازمان‌ها، با بهره‌مندی از متخصصین با تجربه و تأکید بر دانش مدیریتی نوین می‌پردازد.
تراب زاده درخصوص دستاوردهای شرکت آرمان گستر اظهار داشت: انجام همکاری های متعدد با صنایع از جمله خروجی های قابل توجه شرکت ما است که از جمله آنها می توان به پروژه توسعه و تعالی ساختار حوزه منابع انسانی شرکت ذوب روی بافق اشاره کرد.
وی با بیان اینکه پارک علم و فناوری حمایت های قابل توجهی از شرکت های فناور مستقر در پارک داشته است گفت: رفع مشکلات مربوط به بیمه و مالیات که در حیطه وظایف پارک است باید به صورت جدی تر از سوی مسئولان مربوطه پیگیری شود.
وی بزرگترین مشکل شرکت های نرم نبود بازار کارمناسب و درآمد دانست و خاطر نشان کرد: رکود کنونی بازار، مشکلات زیادی را برای تمامی فعالیت های اقتصادی پدید آورده است.