رونمایی از کرم ضد چروک و آبرسان شرکت پارس زیگماد در پارک علم و فناوری یزد

در مراسمی با حضور رستگاری، فرماندار یزد، مسئولین پارک علم و فناوری و جمعی از اصحاب رسانه، از “کرم ضدچروک و آبرسان دکترنوربالا” محصول شرکت پارس زیگماد، رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در این مراسم که روز یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ در محل سالن آمفی تئاتر پارک علم و فناوری یزد برگزار شد، رستگاری، فرماندار یزد ضمن ابراز خرسندی از حضور در مراسم رونمایی از این محصول، گفت: از نزدیک شاهد تلاش و پیگیری های مدیران و اعضای مجموعه پارس زیگماد برای تولید این محصول بوده ام و خوشحالم که این تلاش‌ها به ثمر نشسته است.
وی ضمن اشاره به فعالیت های شرکت پارس زیگماد در آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور، گفت: متاسفانه علی رغم تلاش های فراوان این شرکت برای تولید محصولاتی در زمینه مبارزه با این ویروس، به دلیل عدم صدور مجوز، این محصولات وارد بازار نشدند.
وی افزود: با وجود این، مجموعه پارس زیگماد دست از تلاش نکشیده و این کار می‌تواند الگویی برای دیگر فعالان عرصه علم و فناوری باشد که با تکیه بر صبر و استقامت در مسیر خود پیروز شوند.
رستگاری، تنها راه حل عبور از مشکلات کشور را استفاده از علم و فناوری دانست و گفت: برای این کار باید پارکهای علم و فناوری جایگاه بهتری در شهر و کشور داشته باشند.
لطفی، رئیس پارک علم و فناوری یزد نیز حضور و ماندگاری افراد فرهیخته ای چون مدیر مجموعه پارس زیگماد در کشور علی رغم فراهم بودن شرایط برای زندگی آنان در خارج از کشور را بسیار ارزشمند دانست و گفت: وجود افرادی مثل خانم دکتر نور بالا برای استان و کشور بسیار ارزشمند است.
الهه نوربالا،مدیر عامل شرکت دانش بنیان پارس زیگماد نیز با بیان اینکه این محصول دارای عصاره جلبک اسپیرولینا،کلاژن هیدرولیز شده و آبرسانی جلبک دریایی بوده و خاصیت ضد چروک، آبرسانی و ضد لک دارد، گفت: جلبک دریایی علی رغم خواص بالایی که دارد، بوی ناخوشایندی داشته و ما سعی کردیم فرمولاسیونی طراحی کنیم تا علاوه بر حفظ خواص جلبک، بوی نامطبوع آن حذف شود. وی افزود: این محصول دارای سیب سلامت و مجوز کیو ام اس از کشور ایتالیا است.
نوربالا تصریح کرد: ۴ محصول دیگر بر پایه جلبک آماده کرده ایم که ان شاءالله به زودی به تولید انبوه خواهند رسید.
وی ضمن قدردانی از زحمات مسئولین پارک علم و فناوری و فرماندار یزد در طول مدت فعالیت خود، گفت: از همه کسانی که در این مدت ما را یاری کردند به ویژه تیم پرتلاش خود تشکر می کنم.
نوربالا این روز را فراموش نشدنی برای مجموعه پارس زیگماد دانست و گفت: یکی از اهداف شرکت از ابتدای تاسیس، تولید محصول بوده است که خوشحالم با همکاری و تلاش تیم ۱۹ نفره خود توانستیم این مهم را انجام دهیم‌.
شکوهی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد نیز داشتن هوش بالا و توانایی در شبکه سازی را دو ویژگی اصلی مدیریت مجموعه پارس زیگماد برشمرد و گفت: پیشنهاد می‌کنم در ادامه راه بازارهای بین‌المللی را هدف قرار دهید تا هم برای خودتان و هم برای استان و کشور مثمر ثمر واقع شوید.
باقی، مدیر پردیس زیست فناوری و سیستم های پیشرفته صنعتی پارک یزد، حضور همزمان بخش خصوصی و دولتی در این مراسم را اتفاقی مبارک دانست و گفت: از فعالان بخش خصوصی دعوت می کنیم به مجموعه پارک علم و فناوری بیایند تا از نزدیک با فعالیت های آن آشنا شوند.