راه اندازی "میز دانش بنیان" در پارک علم و فناوری یزد

دکتر محمد رضا حسینی بغداد آبادی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد، از راه اندازی “میز دانش بنیان” با هدف ارائه خدمات مشاوره رایگان به شرکت های متقاضی دریافت مجوز دانش بنیان در پارک علم و فناوری یزد خبر داد.
این اقدام در راستای کمک در تحقق شعار سال که از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شده است و در جهت تسهیل امور مراجعان و موسسات فناور انجام گرفته است.
دکتر حسینی، با اشاره به ظرفیت های خوب قانون دانش بنیان و تسهیلاتی که این قانون برای کمک به توسعه شرکت‌های تحت پوشش فراهم آورده است هدف از راه اندازی “میز دانش بنیان” را فرهنگ سازی و ترویج در این حوزه و کمک به شرکتهای مستقر جهت دریافت مجوز دانش بنیان به منظور استفاده از مزایای این قانون دانست.
وی افزود: “میز دانش بنیان” در پارک علم و فناوری یزد به صورت تمام وقت پاسخگوی سوالات متقاضیان و مراجعان در این حوزه بوده و تاکنون تعداد زیادی از شرکت ها و حتی افراد حقیقی، سازمان های دولتی و دانشگاهها از خدمات مشاوره ای که در این قسمت ارائه می‌شود استفاده کرده اند.
معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد راه اندازی “میز دانش بنیان” را از جمله ویژه برنامه های پارک علم و فناوری یزد در سال “تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین” معرفی کرد و فعالیت آن را زمینه‌ساز افزایش کمی و ارتقای کیفی سطح فعالیت های فناورانه و موسسات دانش بنیان در استان یزد دانست.