راه اندازی سرویس هوشمند مدارس بر پایه فناوری های جدید در پارک علم و فناوری یزد

رفت و آمد دانش آموزان به مدارس و چالش های مرتبط با آن به ویژه در فصل ثبت نام و ایام آغازین مدارس، بعنوان یکی از دغدغه ها و چالش های دانش آموزان، خانواده ها و مدیران مرتبط محسوب می شود.

امنیت، نظم و مدیریت هزینه سه مولفه اصلی و مورد انتظار خانواده ها از آموزش و پرورش، شهرداری، موسسات بخش خصوصی و سایر دستگاه های اجرایی برای تسهیل و اطمینان بخشی این موضوع  است.

مدارس نیز هر سال در کنار وظیفه اصلی خود یعنی برنامه ریزی برای تعلیم و تربیت؛ با حواشی و مشکلات متعددی در زمینه ارائه خدمات و  سرویس مدارس روبه رو هستند. این مسائل گاهی اینقدر متعدد و پیچیده می شود که در چند ماه شروع سال تحصیلی، ظرفیت زیادی از مجموعه را برای حل آن تحت تاثیر خود قرار می دهد.

شهرداری نیز به عنوان مهمترین نهاد حمل و نقل عمومی درکنار پلیس راهور، استانداری و فرمانداری به کمک کنترل قیمت و کیفیت ارائه سرویس در مدارس آمده و ساختارهایی حمایتی و تسهیلگر در این زمینه ایجاد می شود.

در چند سال گذشته با توجه به افزایش هزینه ها و حضور تاکسی های اینترنتی شاهد اخباری از گرانی و برخی اتفاقات نگران کننده برای دانش آموزان بوده ایم تا جایی که عدم تمایل خانواده ها و مدارس به تشکیل سرویس مدارس نتیجه ترافیک سنگین، آلودگی های زیست محیطی را رقم زده و از دیگر سو همه گیری کرونا و شرایط متفاوت فعالیت مدارس نیز این مسئله را تشدید کرده است.

اینوباس؛ سامانه سرویس هوشمند مدارس به عنوان محصول شرکت دانش بنیان آسام پرداز ایساتیس مستقر در پارک علم و فناوری یزد به دعوت کمیسیون هوشمند شورای اسلامی شهر یزد و با همکاری سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد،  بررسی های لازم را برای حل مشکلات سرویس مدارس با همراهی کارشناسان مرتبط در سال ۱۴۰۰ شروع کرد و پس از پایان  بررسی های زیرساختی، مراحل تحقیقاتی و طرح محصول اینوباس سرویس هوشمند مدارس در جلسه شورای آموزش و پرورش مطرح و توانست موافقت اعضا را برای کاهش و حل مسائلی همچون، دغدغه های فرآیند حضوری، پرداخت هزینه سرویس، سرویس بندی، جذب راننده و موسسه و نظارت بر سرویس ها که تا امروز بصورت کاملا دستی بود را با استفاده از دانش روز و فناوری بکاهد و به عنوان مجموعه ای دانش بنیان و بومی در این عرصه گام بردارد.

با دستور مستقیم استاندار یزد و حمایت مجموعه شهرداری، اداره کل آموزش و پرورش و پارک علم و فناوری یزد، سامانه اینوباس بصورت رایگان در اختیار تمامی مدارس شهر یزد قرار می گیرد تا بدون مراجعه حضوری خانواده ها به مدرسه و با استفاده از فناوری هوش مصنوعی، تمامی سرویس بندی ها و جذب رانندگان از طریق این پلتفرم در سال تحصیلی پیش رو بصورت پایلوت انجام خواهد شد.

(مدارس و خانواده ها می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از این سامانه در هوشمند سازی مدارس خود با شماره تلفن های 03537284811، 03537284812، 09916686603، 09916686604  واحد پشتیبانی “اینوباس” تماس حاصل نمایند.)