در حضور معاون وزیر نفت در پارک علم و فناوری تاکید شد؛ توسعه همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان استان یزد در صنعت نفت

صبح امروز ۱۲دی ماه ۱۴۰۱ در نشستی با حضور معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری و مدیر کل تامین و تجاری‌سازی فناوری وزارت نفت و تعداد 15 شرکت‌ دانش‌بنیان و فناور و مجموعه‌ صنعتی مرتبط با صنعت نفت در پارک علم و فناوری یزد، بر توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان استان یزد در صنعت نفت تاکید شد.
به گزارش روابط‌عمومی پارک علم و فناوری یزد، دکتر وحیدرضا زیدی‌فرد، معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری درخصوص هدف از انجام این سفر و نشست گفت: در پی سیاست جدید وزارت نفت مبنی بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و مجموعه‌های صنعتی مرتبط با صنعت نفت، هماهنگی‌ها با مجموعه پارک علم و فناوری یزد برای برگزاری این نشست و بررسی دغدغه‌ها و مسایل شرکت‌ها انجام شد.
دکتر وحیدرضا زیدی‌فرد افزود: در نشست امروز قریب به 15 شرکت دانش‌بنیان و فناور زیرمجموعه پارک علم و فناوری یزد به ارائه دستاوردها و فعالیت‌های خود پرداختند و خوشبختانه این نتیجه حاصل شد که توانایی شرکت‌ها به میزان قابل توجهی افزایش یافته و ما قطعا می‌توانیم از این توانایی ها در سطح صنعت نفت استفاده کرده و همکاری خوبی با آن ها داشته باشیم.
وی یادآور شد: بازدید از مجموعه غدیر که زیرمجموعه شرکت OTC است و یکی از بزرگترین شرکت‌های ساخت توربین، کمپرسور و تجهیزات است که با صنعت نفت همکاری دارد، از دیگر برنامه‌های این سفر استانی است.
شایان به ذکر است که مهندس غلام رضا خوانساری، مدیر کل تامین و تجاری‌سازی فناوری وزارت نفت نیز ضمن قدردانی از فعالیت پارک علم و فناوری یزد، گفت: خوشبختانه ارائه‌هایی که امروز از سوی شرکت‌‌های دانش‌بنیان استان انجام شد، نشان از پیشرفت و رشد سطح دانش آن ها و ایجاد ظرفیت‌های دانش به‌روز در این مجموعه‌ها بوده است و ما به دنبال همین ظرفیت‌ها در صنعت نفت هستیم.
وی افزود: صنعت نفت جز تکنولوژی‌های به‌روز دنیاست و ما در تلاش هستیم که دانش‌ها و تکنولوژی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و مجموعه‌هایی که در استان‌ها مرتبط با صنعت نفت هستند را جایگزین تکنولوژی‌های وارداتی کنیم و وابستگی‌ها به مجموعه‌های خارج از کشور را به حداقل برسانیم.