ما آماده ي همكاري با شركت هاي فناور هستيم

شهردار، رئیس شورای شهر و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر یزد، روز پنج شنبه 11 آبان با حضور در پارک علم و فناوری یزد، از مرکز فناوری اقبال و شرکت های مستقر در آن بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در جلسه ای که در حاشیه این بازدید برگزار شد، شهردار یزد با تاکید بر ضرورت آمایش سرزمین به منظور ارزیابی دقیق از وضعیت یزد گفت: به نظر می رسد مسئله آمایش شهری می تواند در منطقه ویژه علم و فناوری صورت گیرد و نتایج این ارزیابی به منظور تصمیم گیری مناسب در اختیار مدیران شهری و اعضای شورای شهر قرار گیرد.
مهدی جمالی نژاد با اعلام اینکه مجموعه شهرداری یزد آمادگی لازم برای مساعدت شرکت های فناور را داراست، تصریح کرد: راه اندازی مرکز فناوری های نوین شهری و مرکز خلاقیت در یزد می تواند به عنوان حلقه ارتباطی شهرداری و پارک علم و فناوری یزد عمل کرده و منجر به همکاری بیشتر این دو مجموعه شود.
رئیس پارک علم و فناوری یزد نیز در این جلسه به معرفی پارک و ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در پارک پرداخت.
داریوش پورسراجیان اظهار داشت: ماموریت و فلسفه وجودی پارک در راستای اقتصاد مقاومتی بوده و تمام تلاش این مجموعه خروج از حوزه شعار و عمل به اصل اقتصاد مقاومتی است.
وی با اشاره به وجود نیروی انسانی ماهر و متخصص در استان بیان کرد: در حال حاضر بیشتر از مسئله کمبود منابع با عدم توازن در توزیع منابع در استان مواجه هستیم و با توجه به محدودیت های استان، راهی به جز رفتن به اقتصاد دانش بنیان وجود ندارد.
پورسراجیان در پایان سخنان خود به تشریح شبکه خدمات و حمایت های پارک یزد از شرکت های فناور پرداخت.
در ادامه این جلسه مدیر سازمان عامل منطقه ویژه علم و فناوری یزد با اشاره به اهداف و ماموریت های این سازمان گفت: ماموریت اصلی این سازمان، ایجاد و توسعه اکوسیستم در حوزه علم و فناوری به منظور افزایش ارزش افزوده، ثروت و ایجاد اشتغال است.
گفتنی است در پایان جلسه در خصوص شهر هوشمند گردشگری و حمایت از شرکت های فناور با تخصیص درصدی از درآمدهای شهرداری به آن ها نیز بحث و تبادل نظر شد.