توافق پارک علم و فناوری یزد و پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت برای حمایت از شرکت‌های فعال در این حوزه

رئیس پارک علم و فناوری یزد در دیدار با مدیر پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت در تهران، اظهارداشت: در حال حاضر حدود ۳۵۰ شرکت فناور در پارک مستقر هستند که چندین واحد از آنها در حوزه نفت و گاز فعالیت دارند.
لطفی که در این بازدید، از سوی معاون فناوری و نوآوری و مدیر دفتر ارتباط با صنعت پارک علم و فناوری یزد همراهی می شد، با اشاره به ایجاد مراکز توسعه فناوری در حوزه های سرامیک، نساجی و معدن توسط پارک علم و فناوری یزد، گفت: در حوزه پتروشیمی و پلیمر نیز ظرفیت های خوبی برای ایجاد مرکز مشترک با همکاری پارک نوآوری و فناوری نفت، در استان یزد وجود دارد.
ختلان، مدیر پارک نوآوری و فناوری نفت در این نشست با بیان اینکه مراکز مشترک یا همکار، در استان‌هایی با زیرساخت های قوی در حوزه نفت و گاز ایجاد می‌شود، گفت: در استان یزد با توجه به ظرفیت های موجود می‌توانیم برای شروع کار با امضای یک توافقنامه مشترک از شرکت های فعال در حوزه نفت و گاز حمایت کنیم.
وی افزود: طبق این توافقنامه از شرکت‌های پیش رشد، رشد و پسا رشد مستقر در پارک علم و فناوری یزد در حوزه نفت و گاز حمایت هایی از قبیل اعطای تسهیلات، کمک بلاعوض و توسعه بازار را انجام می دهیم.
ختلان یکی از اهداف پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت را تلاش برای تقویت پارک های علم و فناوری استان ها دانست و گفت: ما می خواهیم در کنار پارک های استانی، شرایط را برای حمایت از شرکت های مستقر در آنها فراهم کنیم.
معاون فناوری و نوآوری پارک یزد با اشاره به ظرفیت بالای نیروی انسانی متخصص استان یزد،گفت: اگر در حوزه نفت و گاز، ارتباط و شبکه سازی با صنعت ایجاد شود، فارغ‌التحصیلان برای فعالیت در این حوزه تشویق می شوند. شکوهی هدف از ارتباط با پارک نفت را ایجاد ارتباط با صنعت نفت و گاز کشور دانست و گفت: ما می‌خواهیم به واسطه انعقاد توافقنامه مشترک شبکه ای از ارتباطات را در این زمینه شکل بدهیم.
معتمد زاده، مدیر دفتر ارتباط با صنعت پارک علم و فناوری یزد نیز در این جلسه با اشاره به پتانسیل های استان در حوزه پتروشیمی و پلیمر گفت: می‌خواهیم سرمایه‌گذاران یزدی را برای سرمایه‌گذاری در حوزه های پتروشیمی، صنایع و تجهیزات نفتی ترغیب کنیم و برای این کار باید زیرساخت‌های مناسب را ایجاد کنیم.