تعاونی ها از ثروت اندوزی و انباشت ثروت جلوگیری می کنند

تینا نصیریانی، عضو هیئت مدیره و قائم مقام مدیرعامل شرکت تعاونی سیرنگ، که روز چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰، میهمان فرش قرمز برنامه زنده تلویزیونی “و اما امشب” بود، با اشاره به فعالیت های این شرکت، گفت: شرکت تعاونی تولیدی سیرنگ یزد در سال ۱۳۷۳ با ۱۵ نفر فعالیت خود را آغاز کرده و در حال حاضر به طور مستقیم برای ۶۰۰ نفر و به طور غیر مستقیم برای ۳۰۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است که قطعا این کار به برکت تعاونی بودن شرکت محقق شده است.
وی این شرکت را تولید کننده بیش از ۱۱ نوع محصول در حوزه نخهای پلی استر دانست و گفت: اخیرا در طرح توسعه شرکت ، خطوط میکروفیلامنت و DTY افتتاح شده که در تولید پارچه چادر مشکی استفاده می شود.
وی افزود: در فرمایشات مقام معظم رهبری همیشه بر این موضوع تاکید شده که ما باید در تولید پارچه چادر مشکی خودکفا شویم و مفتخریم امروز این فرصت در اختیار ما قرار گرفته که بتوانیم به عنوان یکی از حلقه‌های زنجیره تولید پارچه چادر مشکی فاخر در کشور فعالیت کنیم.
نصیریانی با اشاره به تولید انواع دوک های پلاستیکی و مقوایی در این شرکت، گفت: اخیراً توانسته ایم گواهی استاندارد ISO17025 را دریافت کنیم.
وی افزود: محصولات ما به صورت مستقیم به کشورهای ترکیه، عراق، سوریه، مصر، تونس، افغانستان و پاکستان و به صورت غیر مستقیم به کشورهای اروپایی مانند ایتالیا، اسپانیا و آلمان صادر می شود.
نصیریانی با بیان اینکه هدف اولیه ایجاد یک تعاونی کسب سود نبوده و در حقیقت تجمیع آراء، اندیشه‌ها و سرمایه‌های افراد است، گفت: اگر در خلال این فعالیت سودی حاصل شود، این سود به اشتراک گذاشته شده و از ثروت اندوزی و انباشت ثروت برای یک نفر جلوگیری می شود.
وی با انتقاد از عدم حمایت مناسب از شرکت های تعاونی، گفت:باید شرایطی ایجاد شود که از تعاونی های نوپا و یا تعاونی هایی که قبلاً شکل گرفته اند، در سطوح ملی و استانی حمایت شود.
نصیریانی مهمترین نکته برای رشد شرکت‌های تعاونی را توسعه آن ها دانست و گفت: اگر قرار است به شرکت‌های تعاونی کمکی بشود، این اقدام باید در قالب حمایت مالی برای کمک به توسعه آنها باشد.