تعامل پارک علم و فناوری یزد و شرکت بهران تک برای حمایت از شرکتهای حوزه نفت، گاز و پتروشیمی

دکتر شاکری، مدیر شرکت بهران تک به همراه سید یزدی، رئیس دفتر مهندسی فروش این شرکت در یزد، روز یکشنبه ۱۹ دیماه ۱۴۰۰ به منظور بررسی راه های همکاری با مجموعه پارک علم و فناوری یزد، نشستی با مسئولین پارک برگزار کردند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در این نشست که با هدف ایجاد ارتباط میان پارک علم و فناوری یزد و شرکت بهران تک به عنوان یک مرکز نوآوری تخصصی حوزه نفت، گاز و پتروشیمی برگزار شد، دکتر لطفی، رئیس پارک یزد با اشاره به انعقاد تفاهم نامه میان پارک نفت و پارک یزد، گفت: به دنبال اجرایی کردن مفاد این تفاهم نامه هستیم.
وی استان یزد را دارای پتانسیل های بالا در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی دانست و گفت: در قدم اول همکاری می توانیم یک رویداد با هدف شناسایی بهران تک از پتانسیل های موجود در استان یزد و اعلام نیازهای خود به فناوران، دانشجویان و فارغ التحصیلان این حوزه برگزار کنیم.
دکتر شاکری، مدیر شرکت بهران تک نیز با بیان اینکه این شرکت یک مرکز نوآوری تخصصی حوزه نفت، گاز و پتروشیمی است که با سرمایه‌گذاری مشترک شرکت نفت بهران (سهامی عام) و شرکت توسعه دانش بنیان سینا (سینا وی سی) راه‌اندازی شده است، گفت: این مرکز، پل ارتباطی میان فناوران و نوآفرینان و شرکتهای بزرگ فعال در حوزه نفت و انرژی است.
وی در ادامه ضمن تشریح مراحل ارزیابی و حمایت از طرح های ارسالی، گفت: ابتدا نیازهای فناورانه در حوزه مواد اولیه و ماشین آلات و تجهیزات را شناسایی و سپس به صورت یک فراخوان فناورانه از طریق کانال‌های ارتباطی خود ارائه نموده و از ارکان زیست‌بوم نوآوری کشور استفاده می کنیم.
مدیر شرکت بهران تک تصریح کرد: بعد از این مرحله، طرح های برتر را از طریق سرمایه گذاری و یا شتاب دهی، حمایت می کنیم.
دکتر شاکری هدف از حضور در استانهای مختلف کشور را آشنایی با مزیت های نسبی آنها در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی و اعلام همکاری به شرکتهای فناور و صاحبان ایده دانست و گفت: یکی از مزیت های استان یزد، وجود دفتر منطقه‌ای فروش در این استان است و مسئول این دفتر می تواند به عنوان یک منتور در کنار شرکت های فناور و دانش بنیان یزد قرار گرفته و برای تکمیل طرح‌هایشان آنها را یاری کند.
او اضافه کرد: مجموعه هایی را که پارک علم و فناوری یزد به ما معرفی می کند، حمایت و شتاب دهی خواهیم کرد.
شکوهی، معاون فناوری و نوآوری پارک یزد نیز در این نشست با اشاره به برگزاری چند رویداد مشترک با همکاری پژوهشگاه نفت، گفت: قرار است یک رویداد معرفی نیازهای صنعت نفت برای دانشجویان برگزار کنیم که بهران تک می تواند در این رویداد حضور یافته و از طریق افرادی که در حوزه های فنی نیازهای شرکت و کل زنجیره صنعت نفت، گاز و پتروشیمی را می شناسند، فعالیت ها و نیازهای فناورانه مجموعه را تشریح کند.
سید یزدی، رئیس دفتر مهندسی فروش یزد شرکت بهران نیز با بیان اینکه در تفکر جدید شرکت، درب کارخانه به روی همه فناوران و نوآوران باز است، گفت: برای مثال روانکارها بازار بسیار بزرگی دارد و تعداد زیادی از شرکت های بزرگ می توانند در این حوزه فعالیت کنند.
در این نشست محمد قویدل، مدیر امور بین الملل پارک علم و فناوری یزد نیز ضمن ارائه توضیحاتی در زمینه فعالیت های پارک ، گفت: در دفتر ارتباط با صنعت پارک علم و فناوری یزد با صنایع بزرگ از جمله مپنا مذاکره داشته و برخی از شرکتهای خود را به این صنایع معرفی کرده ایم.