تبیین شرایط نمایندگان پارک در شورای ویژه علم و فناوری استان  

دکتر محمد مهدی لطفی، رئیس پارک علم و فناوری یزد در جمع مدیران عامل شرکت های مستقر در پردیس علوم انسانی و هنر پارک، گفت: به دنبال نشست استاندار یزد با مدیران شرکت های فناور برای تشکیل شورای ویژه علم و فناوری در استان، مطالعات و اقدامات لازم صورت گرفته است. این شورا به ریاست استاندار تشکیل می شود و دبیرخانه آن که از جایگاه ویژه ای برخوردار است، در پارک علم و فناوری یزد خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، وی در این نشست که روز یکشنبه سوم بهمن ۱۴۰۰ در سالن اجتماعات پارک برگزار شد، با تاکید بر اینکه شورای ویژه علم و فناوری استان نباید به مرور زمان تبدیل به عادت شود بلکه باید شورای زاینده و محل پویایی و چالش باشد، گفت: دبیرخانه شورای ویژه علم و فناوری استان، اتاق فکر این شورا و محل تولید محتوا برای جلسات آن است.

دکتر لطفی افزود : باید سامانه‌ای برای جمع‌آوری دیدگاههای شرکت‌های فناور ایجاد شود تا با جمع بندی آنها در دبیرخانه شورا، مسئولین دستگاه‌های اجرایی به فراخور این موارد در جلسات مختلف دعوت شده و در حضور استاندار مشکلات و پیشنهاد ها را بررسی و حل و فصل کنند.

وی در زمینه انتخاب نمایندگان شرکت ها برای حضور در شورای ویژه علم و فناوری استان، گفت: در جلسه شورای پردیس‌های پارک مقرر شده نمایندگان به صورت غیرمتمرکز و جداگانه در هر پردیس پارک انتخاب شوند.

لطفی افزود: نمایندگان منتخب باید به مشکلات شرکت‌های پارک که در حوزه های مختلف، مطرح است اشراف داشته و علاوه بر گذاشتن زمان کافی، توانایی برقراری تعامل با افراد مختلف و حل مشکلات شرکت‌ها را داشته باشد.

وی با بیان اینکه کیفیت فعالیت‌های شورا بستگی به تحرک و فعالیت نمایندگان شرکت‌ها دارد، گفت: هر چقدر نمایندگان فعالیت بیشتری برای رصد برنامه ها و پیگیری تحقق آنها داشته باشند، بازدهی جلسات این شورا بهتر خواهد شد؛ بنابراین از مدیران عامل شرکتها می خواهم در صورت داشتن شرایط لازم برای اجرای فعالیت ها، نامزد نمایندگی شوند.

در ادامه نشست مدیران عامل شرکت‌ها مواردی از جمله لزوم طراحی مکانیزمی برای تایید صلاحیت کاندیداهای نمایندگی شورای ویژه علم و فناوری و مکانیزم نظارت بر کار نمایندگان منتخب، جوانگرایی در انتخاب نمایندگان، جداسازی نمایندگان داخلی شرکتها از نمایندگان شورای ویژه علم و فناوری، داشتن ویژگی هایی از جمله توانایی ایجاد ارتباط با بقیه اعضای شورا، شناخت کافی از مسائل کلان حوزه علم و فناوری برای نمایندگان و جداسازی نمایندگان شرکت های علوم انسانی از هنر را به عنوان پیشنهاد مطرح کردند.

در این نشست مقرر شد پردیس علوم انسانی و هنر مسائل مطرح شده را پیگیری کند.