بومی سازی فرآیند تولید مینی بیل مکانیکی در یزد

مهدی عسکری شاهی مدیر عامل شرکت یگانه پارسه کویر مستقر در پارک علم و فناوری یزد، در گفتگو با روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد از فعالیت های شرکت یگانه پارسه کویر می گوید.
عسکری شاهی زمینه اصلی فعالیت شرکت را تولید بیل مکانیکی کوچک در محدوده وزن 2 تن معرفی کرد و افزود: شرایط بازار های بین المللی به ویژه آمریکا و اروپا نشان دهنده ی تمایل بازار به سمت محصولات راه سازی کوچک است.
مدیرعامل شرکت یگانه پارسه کویر با بیان اینکه این نوع محصول به دلیل عرض کم، برای کوچه های بافت های قدیمی مناسب است، تصریح کرد: این محصول به دلیل وزن کم، فشاری روی خاک منتقل نمیکند و برای گازکشی شهری و استفاده در کشاورزی و باغ داری کاربرد بسیاری دارد.
عسکری شاهی از دیگر مزیت های این دستگاه به تکنولوژی کاملا به روز محصول و استاندارد یورو 3 اشاره کرد و گفت: این ماشین با قابلیت نصب سایر ابزار و تجهیزات راه سازی تا چند سال آینده تحول عظیمی در خدمات شهری ایجاد خواهد کرد.
وی با اشاره به این نکته که نمونه مشابه این مینی بیل مکانیکی در ایران وجود ندارد، از عقد قرارداد انتقال تکنولوژی 5 ساله با شرکت چینی شوگنگ ماشین (SHUGONG MACHINERY) خبر داد و گفت: تا 5 سال آینده فرآیند تولید این محصول کاملا بومی سازی خواهد شد و از 2 سال دوم این قرار خط تولید مونتاژ این محصول راه اندازی خواهد شد.
عسکری شاهی ادامه داد: طی جلسه ای که ماه گذشته در چین برگزار شد، تمام فرآیند مربوط به انتقال تکنولوژی، کلاس های آموزشی، کارگاه های نصب و … برنامه ریزی شده است و نمایندگی این برند به تایید سفارت ایران در چین رسیده است.
وی در پایان سخنانش اظهار امیدواری کرد: که با راه اندازی خط تولید مینی بیل مکانیکی بتوانیم برای حدود 100 نفر اشتغال زایی کنیم.