بهره برداری از بزرگترین طرح ساختمانی مرکز رشد واحدهای فناور استان تا پایان سال جاری

ساختمان مرکز رشد واحدهای فناور اقبال، به عنوان بزرگترین بنای خاص مرکز رشد فناوری در استان یزد، تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

به گفته آقای مهندس هادی میرجلیلی، مدیر اداره عمرانی پارک علم و فناوری یزد، این پروژه تاکنون بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و به یاری خدا و با تخصیص اعتبارات لازم، قبل از پایان سال جاری به صورت کامل، آماده بهره برداری و واگذاری به مؤسسات فناور خواهد بود.

در این مجموعه که در مرکز شهر یزد و در کنار مجموعه اقبال در حال ساخت می باشد، فضاهای لازم برای استقرار (دفاتر کاری) رفاهی، نمایشگاهی، سالن های اجتماعات و همایش و دیگر زیرساخت های لازم برای ارائه ی خدمات مناسب به شرکت های فناور و نوآور پیش بینی شده است.

مهندس میرجلیلی افزود: این ساختمان بیش از 3300 متر زیربنا داشته و امکان پذیرش ۳۵ شرکت جدید در مرکز فناوری اقبال را فراهم خواهد آورد.

گفتنی است کمبود شدید فضای استاندارد برای استقرار مؤسسات فناوری از جمله مشکلات و محدودیت های مهم پارک علم و فناوری یزد است که امید است با اجرای این طرح و تکمیل برخی دیگر از پروژه های زیرساختی، گام هایی اساسی در مسیر حل این معضل و توسعه کمی و کیفی شرکت های فناوری و دانش بنیان استان برداشته شود.