برگزاری چهاردهمین دوره مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش آموزی به میزبانی استان یزد

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، چهاردهمین دوره  مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش آموزی به میزبانی استان یزد توسط پارک علم و فناوری این استان با همکاری شرکت های فناور برگزار می شود.

نامگذاری سال ۱۴۰۱ به عنوان سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی» از سوی مقام معظم رهبری،  نوید بخش اتفاقات تازه ای در این حوزه ها می باشد که پارک علم و فناوری  با الهام گرفتن از این شعار، اقدام به برگزاری چهاردهمین دوره  این مسابقات کرده است.

شایان به ذکر است که  ترویج فرهنگ، خلاقیت و نوآوری در بین نوجوانان ایران اسلامی، شبکه‌سازی و یادگیری کار تیمی، شناسایی استعدادهای برتر، هدایت دانش‌آموزان به خلاقیت و نوآوری از مهم ترین اهداف این دوره از مسابقات می باشد.

این مسابقات در بیش از 20 رشته در زمینه‌های متنوع علوم و فناوری‌های نوین و مهارت‌های نرم (رباتیک، هوافضا، برنامه‌نویسی، زیست فناوری، شیمی، ایده‌پردازی، سوادمالی، قصه‌گویی، تئاترصحنه‌ای و بازی‌های فکری) در دو مرحله بصورت مجازی و حضوری برگزار می‌گردد.

گفتنی است چهاردهمین دوره مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش‌آموزی براساس تفاهم‌نامه منعقد شده بین استانداری یزد، وزارت آموزش و پرورش و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و نیز حمایت و همراهی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ریاست جمهوری، پارک علم و فناوری یزد، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد و سایر نهادهای ملی و استانی به میزبانی شهر جهانی یزد برگزار می‌گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، با دبیرخانه مرکزی مسابقات، مستقر در پارک علم و فناوری یزد، به شماره 37261306-035 تماس حاصل فرمایید؛ همچنین جهت ارتباط در فضای مجازی شماره 09229718337 آماده پاسخگویی به سوالات می‌باشد.