برگزاری نمایشگاه فن بازار استان یزد با حضور 60 نهاد دولتی و خصوصی

نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار استان یزد سه شنبه 27 آذر 97 با حضور جمعی از مسئولین استانی افتتاح شد. به همین بهانه گفتگویی داشتیم با معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد و مدیر فن بازار یزد که با هم می خوانیم:
لطفا توضیحاتی در مورد نمایشگاهی که امروز افتتاح شد و تفاوت آن با سال های گذشته بفرمایید.
نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری هر ساله ذیل برنامه های هفته پژوهش در تمام استان ها برگزار می شود. امسال نیز این نمایشگاه همانند سال های گذشته برگزار شد با این تفاوت که با تصمیم ستاد مرکزی، مجری نمایشگاه امسال پارک های علم و فناوری شدند. به همین منظور کارخانه جنوب به عنوان محل برگزاری انتخاب و اقدامات اجرایی و فراهم کردن زیرساخت ها را آغاز کردیم و خوشبختانه امروز نمایشگاه با حضور 60 نهاد دولتی و خصوصی افتتاح شد و انشالله تا پنج شنبه 29 آذر ماه هم ادامه خواهد داشت.
حضور پارک علم و فناوری یزد در این نمایشگاه به غیر از مسئولیت برگزاری به چه شکلی بوده است؟
شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری یزد در غرفه پارک حضور داشته و تحت حمایت ما در این نمایشگاه شرکت کرده اند. شرکت های خصوصی دیگری هم که اتاق بازرگانی استان به عنوان همکار پارک یزد در برگزاری نمایشگاه معرفی کردند، محصولات خود را در غرفه های مجزا به نمایش گذاشته اند.

گویا امسال قرار است برنامه های دیگری نیز در خلال نمایشگاه برگزار شود، در خصوص این برنامه ها توضیح می دهید؟
بله. همینطور است. پنل هایی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 27 و 28 آذر ماه برگزار می شود که مجری برگزاری آن ها کانون تفکر دانشگاه یزد است. همچنین در این نمایشگاه به 10 نفر از منتخبین جشنواره ایده های برتر که برای چهاردهمین سال توسط پارک علم و فناوری یزد برگزار می شود، غرفه هایی داده شد تا بتوانند ایده های خود را به مردم نشان بدهند. داوری این جشنواره با حضور تیم های ایده دهنده نیز در روز نخست انجام و سه نفر ایده دهنده برتر معرفی شده اند.
از دیگر برنامه هایی که در جنب این نمایشگاه برگزار می شود، مراسم اختتامیه هفته پژوهش است که روز پنج شنبه برگزار می شود و در 12 دسته مختلف در قالب فناوران برتر و ایده دهندگان برتر از پژوهشگران و فناوران برتر استان یزد در این مراسم تجلیل خواهد شد.

استقبال مردم و بازدید کنندگان در نخستین روز نمایشگاه چطور بود؟

افتتاح نمایشگاه هم با حضور مسئولین استانی از جمله آیت الله ناصری، امام جمعه محترم یزد، علی زینی وند معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد و دیگر مسئولین انجام شد و خوشبختانه برپایی نمایشگاه در مرکز شهر باعث شده است استقبال خوبی از این نمایشگاه صورت پذیرد و از همینجا عموم مردم را برای بازدید از دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان دعوت می نمایم