برگزاری نخستین جشنواره تابستانی دانش آموزی ابرکوه

به همت بنیاد خرد (خیریه فعال در توسعه عدالت آموزشی در شهرستان ابرکوه) و همراهی اداره آموزش و پرورش ابرکوه، نخستین جشنواره تابستانی دانش آموزی ابرکوه در تاریخ 22 لغایت 24 تیرماه در محل کانون فرهنگی تربیتی شهید رجایی ابرکوه برگزار گردید.

این جشنواره در چهار محور برگزاری مسابقات دانش آموزی (طراحی وب، اوریگامی، نجات تخم مرغ، سازه های خشت و گل)، برپایی نمایشگاه عرضه دستاوردهای دانش آموزی و مدارس، کارگاه های مرتبط و ارائه های تحقیقات دانش آموزی برگزار گردید.

این جشنواره با حضور 1200 دانش آموز و 5000 بازدید کننده، برگزار شد و آقای کاظمی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، دکتر سلجوقی عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی کشور، دکتر ادهم، عضو شورای عالی آموزش و پرورش، صباغیان نماینده محترم مجلس، مدیرکل آموزش و پرورش استان، مدیرکل میراث فرهنگی استان، مدیر بنیاد نخبگان یزد، معاون اقتصادی استاندار و جمعی از مقامات محلی از آن بازدید کردند.

مرکز رشد واحدهای فناور ابرکوه نیز به عنوان عضوی از کمیته سیاست گزاری این جشنواره در آن حضور فعال داشت و غرفه این مرکز که با هدف مشاوره به دانش آموزان برپا شده بود، میزبان مقامات محلی، دانش آموزان و مدیران مدارس بود.

دکتر فاطمی، استاندار یزد، در پیامی ضمن تشکر از برگزاری این جشنواره، از فرماندار شهرستان ابرکوه خواست که راهبردهای «ابرکوه شهر دانش بنیان» استخراج و برای حرکت به این سمت برنامه ریزی گردد. همچنین آقای عظیمی، معاون اقتصادی استاندار محترم یزد، در این مراسم به ظرفیت های بالای علمی ابرکوه اشاره نمود و تاسیس اولین مرکز رشد شهرستانی کشور در ابرکوه را شاهد این مدعا دانست. آقای صباغیان، نماینده محترم مجلس شورای اسلامی، نیز ضمن تقدیر از برگزارکنندگان، خواهان ارتباط دادن این استعدادهای دانش آموزی کشف شده با مراکز رشد و پارک علم و فناوری شد تا شرایط برای رشد و خدمت رسانی بیشتر فراهم گردد.