برگزاری رویداد ترویجی «بایو آپ» با حمایت پارک علم و فناوری یزد

رویداد ترویجی و فرهنگ سازی “بایو آپ”، توسط انجمن دانش آموزی داناک، با حمایت و همکاری پارک علم و فناوری یزد و حمایت و پشتیبانی استانداری یزد درساختمان سلطانی دانشگاه آزاد یزد برگزار گردید.

به گفته خانم دکتر آقایی، مدیر خدمات تخصصی پارک علم و فناوری یزد، دانش آموزان شرکت کننده در این رویداد سه روزه،  با شرکت در کارگاه های آموزشی از استعدادهای کاری و علاقه مندی های شغلی خود آگاهی پیدا کرده و برای ساخت نمونه های ابتدایی و اولیه از ایده های خود زیر نظر مربیان تلاش کردند.

وی افزود: خوشبختانه این رویداد با استقبال بسیار خوبی از سوی دانش آموزان مقاطع هشتم تا دوازدهم و فارغ التحصیلان سال 1401 روبرو گردید و در مجموع بیش از 130 دانش آموز علاقمند از برنامه های اجرا شده در این رویداد که با کمتر شدن محدودیت های کرونایی به صورت حضوری برگزار شد، شرکت کردند.

مدیر خدمات تخصصی پارک علم و فناوری یزد، از دیگر اهداف مهم این رویداد ترویجی را آشنایی دانش‌آموزان با افراد شاخص و موفق در حوزه بیوتکنولوژی و راهبری شرکت های استارتاپی دانست که امکان برقراری روابط کاری پایدار را در آینده برای شرکت کنندگان میسر می‌سازد و سبب تقویت اعتماد به نفس، کشف و پرورش استعدادها و همچنین آمادگی برای آینده شغلی خواهد بود.

مهندس عباس باقی، مدیر مرکز رشد زیست فناوری و عضو هیات رئیسه پارک علم و فناوری یزد، نیز که به عنوان ناظر و نماینده پارک در این رویداد حضور داشت، با اشاره به استقبال بسیار خوب دانش آموزان از این برنامه، بر حمایت جدی پارک علم وفناوری از توسعه و ترویج نوآوری و برنامه های فرهنگ سازی تاکید کرد. مهندس باقی ضمن تشکر از اعضای پرتلاش انجمن داناک، انجمن های دانش آموزی و تشکل های مردمی را نهادهایی پیشرو و بازوانی توانمند برای عمومی سازی مفهوم نوآوری و فناوری دانست و بر حضور پررنگ این گونه تشکل ها در راستای ارتقای آگاهی های عمومی و زمینه سازی توسعه فناوری در سطح جامعه تاکید کرد.