برگزاری دوره آموزشی ساماندهی پرنده های بدون سرنشین برای اولین بار در استان یزد

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، دوره آموزشی ساماندهی پرنده های بدون سرنشین غیر نظامی برای اولین بار در استان یزد روز پنج شنبه 18 آذرماه توسط شرکت توسعه آسمان آترین ایساتیس برگزار شد.

مدیرعامل شرکت توسعه آسمان آترین ایساتیس یزد، در خصوص برگزاری این دوره آموزشی اظهار داشت: اولین دوره آموزشی ساماندهی پروازهای غیرنظامی به صورت یک روزه برگزار شد که40 نفر از علاقه مندان از استان های یزد، اصفهان، کاشان و کرمان در آن شرکت کردند.

عماد مرشدیان ادامه داد: اصول ایمنی پرواز، مقررات هوانوردی و اصول فنی پرنده ها از محورهای مطرح شده در این دوره آموزشی بود.

وی با اشاره به استفاده روز افزون از پرنده های غیرنظامی به ویژه در محیط های شلوغ و لزوم آشنایی با مقررات و اصول فنی پروازها، ارائه این آموزش ها را ضروری عنوان کرد.

مرشدیان افزود: کلیه کسانی که از پرنده های بدون سرنشین استفاده می کنند، موظف هستند که برای پروازهای خود مجوز لازم را داشته باشند و حضور در این دوره آموزشی برای اخذ مجوز پرواز ضروری می باشد.

وی در پایان اظهار کرد: با توجه به اینکه شرکت توسعه آسمان آتریس ایساتیس یزد نماینده اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران در استان یزد می باشد، در این دوره آزمون خلبانی نیز برگزار و به واجدین الشرایط، مدرک خلبانی از سوی اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران داده شد.

گفتنی است شرکت توسعه آسمان آترین ایساتیس در زمینه سیستم های پروازی بدون سرنشین و نرم افزار خلبان خودکار، از سال 94 فعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون در مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم و فناوری یزد مستقر است.