بررسی راه های همکاری پارک علم و فناوری یزد و فرمانداری خاتم برای راه اندازی مجدد مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان

در دیدار فرماندار خاتم با مسئولین پارک علم و فناوری یزد، راه های همکاری طرفین برای راه اندازی مجدد این مرکز بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، لطفی، رئیس پارک در این نشست با اشاره به وجود برخی تجربه های ناموفق راه اندازی مراکز رشد در کشور،گفت: مدیریت مرکز رشد نیاز به توانمندی و تعهد خدمت به مردم شهرستان دارد زیرا یکی از پایه های اصلی این مراکز، افرادی هستند که آن ها را شکل می دهند.

فرماندار شهرستان خاتم نیز در این دیدار با بیان اینکه برخی افراد توانمند منطقه آمادگی خود را برای مساعدت در راه اندازی این مرکز اعلام نموده‌اند، ابراز امیدواری کرد این مرکز بتواند هر چه سریعتر فعالیت خود را آغاز کند.

شکوهی، معاون فناوری و نوآوری پارک یزد فراهم بودن زیرساخت و مشارکت افراد توانمند را دو عامل اصلی موفقیت مراکز رشد شهرستان ها دانست و گفت: برای شروع کار می توانید از جذابیت ها و پتانسیل های موجود در منطقه خود استفاده کنید.

وی افزود: برای مثال بخش های کشاورزی و گردشگری پتانسیل هایی هستند که می توان از طریق ایجاد شرکت های فناور و به کار گیری افراد بومی در آن ها ، عملا بنیان مرکز رشد را شکل داد.

قیومی، مدیر دفتر نهادهای همکار پارک یزد نیز با تاکید بر لزوم آماده سازی زیرساخت ها با همکاری فرمانداری، گفت: ساختمان یکی از مهم ترین نیازهای مرکز رشد است که امیدواریم با حمایت فرمانداری، ساختمانی که برای این کار در نظر گرفته شده به صورت ثابت در اختیار مرکز رشد قرار بگیرد تا نیازی به جابجایی های مکرر شرکت ها نباشد.

در پایان جلسه مقرر شد صلاحیت گزینه پیشنهادی فرمانداری خاتم برای راه اندازی مرکز رشد این شهرستان، توسط پارک علم و فناوری یزد بررسی و مراتب به فرمانداری اعلام شود.