بررسی راه های ارتقاء مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی یزد در دیدار با رئیس جدید این دانشگاه  

در دیدار رئیس پارک علم و فناوری یزد با رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی، بر ارتقای فعالیت های مرکز رشد این دانشگاه تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، لطفی، رئیس پارک در این نشست که روز یکشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۰ برگزار شد، با اشاره به وجود پتانسیل های فراوان برای توسعه فناوری با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، گفت: طی سالهای گذشته پارک علم و فناوری یزد تلاش کرده تا از این پتانسیل ها برای ارتقاء فناوری استان استفاده نماید.

وی افزود: مهمترین مسئله در توسعه فناوری حوزه علوم پزشکی، کمبود فضا برای استقرار شرکت‌های این حوزه است.

لطفی با تاکید بر لزوم برگزاری رویداد هایی برای جذب دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه علوم پزشکی با حمایت این مجموعه، گفت: باید از وجود این افراد استفاده کرده و بخشی از منابع آنها را به سمت توسعه فناوری در حوزه تجهیزات پزشکی و خدمات مهندسی سوق دهیم‌.

عمیدالدین خطیبی، رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی یزد نیز ضمن ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده در زمینه توسعه فناوری در حوزه علوم پزشکی، گفت: باید ظرفیت ها را شناسایی کرد و دانشگاه علوم پزشکی یزد آمادگی انجام اقدامات لازم در این زمینه را دارد.

معاون فناوری و نوآوری پارک یزد نیز با اشاره به راه اندازی مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی یزد از سال ۹۷، گفت: این مرکز بر اساس تفاهم‌نامه‌ میان پارک و دانشگاه شکل گرفته و در حال حاضر ۱۰ شرکت در آن مستقر هستند.

شکوهی افزود: در صورت تامین فضای فیزیکی، پتانسیل پذیرش شرکت‌های بیشتری وجود دارد.

او با اشاره به فعالیت‌های مرکز رشد زیست فناوری و شتاب دهنده های این حوزه در پارک علم و فناوری یزد ،گفت :طرح‌های بسیار خوبی برای توسعه مرکز رشد علوم پزشکی توسط پارک ارائه شده که در صورت تامین فضای فیزیکی و انتخاب یک مدیر توانمند برای مرکز، می توانیم حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را نیز اخذ کنیم.

در پایان مقرر شد رئیس دانشگاه ،ضمن بازدید از مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی یزد، ظرفیت های موجود را بررسی و برای ارتقاء آن با پارک علم و فناوری یزد همکاری نماید.