با افتتاح دفتر استانی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته: گسترش چتر حمایت از شرکت های دانش بنیان در استان یزد

مهندس نادری منش، مدیر عامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته با حضور در پارک علم و فناوری یزد، با گروهی از شرکت های منتخب دیدار داشته و از راه اندازی دفتر استانی این صندوق در یزد خبر داد.
وی با اشاره به آغاز به کار این صندوق از سال ۱۳۷۵ اظهار داشت: اگرچه این صندوق در ابتدا بر حوزه فناوری اطلاعات و صنایع الکترونیک متمرکز بوده است اما با تغییر و توسعه ظرفیت های قانونی در سال های بعد، هم اکنون سیزده حوزه فناوری نظیر نانوفناوری، فناوری های زیستی و … نیز تحت پوشش حمایت های این صندوق قرار می گیرند.
مهندس نادری منش افزود: در این صندوق تخصصی، انواع حمایت های مالی با نرخ ترجیحی ۵ تا ۱۵ درصد و نیز بسته ای از دیگر خدمات مرتبط با تامین مالی نظیر ارائه ضمانت نامه های بانکی، ارزشگذاری، سرمایه گزاری خطر پذیر و … نیز انجام می گیرد.
وی به ویژه برنامه های صندوق حمایت از توسعه صنایع پیشرفته در سال دانش بنیان نیز اشاره کرد و افزایش سقف تسهیلات، بالابردن چشمگیر سرمایه صندوق و تمرکز بر حوزه های جدید، پارک های فناوری و شرکت های دانش بنیان را از جمله این برنامه ها اعلام کرد.
گفتنی است در این دیدار، گروهی از شرکت های منتخب به بیان دیدگاه های خود پرداخته و درخواست های ایشان مورد بررسی قرار گرفت. مهندس عباس باقی، قائم مقام معاونت فناوری پارک علم و فناوری یزد، نیز در این دیدار بر علاقه مندی و آمادگی کامل این سازمان برای همکاری های همه جانبه با این صندوق خبر داد و از راه اندازی دفتر استانی صندوق با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد استقبال کرد.