بازدید معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از نمایشگاه طرح های برتر مرکز نوآوری در یزد

در جریان بازدید معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از نمایشگاه دستاوردهای فناوری در پارک علم و فناوری یزد، از پنج “تیم ایده” که در مرکز نوآوری پارک علم و فناوری موفق به نمونه‌سازی طرح‌های خود شده بودند، بازدید بعمل آمد.
در این بازدید که دکتر دهقانی فیروزآبادی را دکتر علی وحدت، رئیس هیات عامل صندوق نوآوری وشکوفایی همراهی می کرد، پنج عضو مرکز نوآوری، ایده  خود، حمایت های مرکز نوآوری و نمونه اولیه محصول خود را نمایش و توضیح دادند.
اعضای مرکز نوآوری که در این نمایشگاه حضور داشتند به ترتیب زیر می باشد:
۱_ مهدی گیوی: طرح بایو پرینتر سه بعدی

۲_ محمد امینی قزلباش دانش آموز پایه ششم ابتدایی با بیش از ده طرح ابتکاری: آبیاری خودکار، مولتی‌متر، اعصاب سنج، منبع تغذیه، پاور کامپیوتر، منبع تغذیه جیبی، جعبه موزیکال، پیچ گوشتی شارژی، دریل مینیاتوری، دریل بزرگ، ربات کوچک، گیره مونتاژ، دستگاه تست بوق، لیوان دایره کش

۳_ زهره فرجی: باشگاه ربات های زیردریایی

۴_ مهرنوش عبادی: طراحی و ساخت لیزر دی اکسید کربن

۵_ ماهان باقری: هواکش موزیکال

دکتر دهقانی فیروزآبادی در جریان این بازدید از نزدیک با اهداف، فعالیت ها، دستاوردها و دیگر مسائل مرتبط با این مرکز قرار گرفته و برای کمک به برخی از مشکلات مرکز، قول مساعد داد.

شایان ذکر است مرکز نوآوری پارک علم و فناوری یزد از سال ۱۳۸۳ به عنوان اولین مرکز نوآوری در بین پارک های علم و فناوری فعالیت خود را آغاز و در طول این مدت توانسته با حمایت از بیش از ۲۰۰۰ تیم ایده دانش آموزی و دانشجویی موفق به کسب بیش از ۵۰۰ طرح خاتمه یافته ،۲۰۰ ثبت اختراع و ۵۰ شرکت فناور و دانش بنیان گردیده است.