ایجاد شبکه بسیار قوی از شرکت ها در پردیس "زیست فناوری و سیستم های پیشرفته صنعتی" پارک علم و فناوری یزد

عباس باقی، مدیر پردیس زیست فناوری و سیستم های پیشرفته صنعتی پارک علم و فناوری یزد روز شنبه بیستم شهریور ۱۴۰۰ میهمان گفتگوی ویژه برنامه تلویزیونی ” و اما امشب” بود.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، باقی که به صورت زنده از آنتن شبکه استانی یزد سخن می‌گفت، با بیان اینکه شرکت های فعال در حوزه‌های بیوتکنولوژی، مهندسی پزشکی، شیمی، پتروشیمی و ساخت و تولید ماشین آلات و تجهیزات در این پردیس مستقر هستند، افزود:
خوشبختانه شرکت های فعال و موفقی در این سال‌ها در پردیس زیست فناوری پارک علم و فناوری یزد حضور دارند که باعث افتخار استان و کشور هستند.
وی با اشاره به حضور ۱۵ شرکت دانش بنیان در پردیس زیست فناوری، گفت: این شرکت ها در حوزه خشک کن های رنگ، معدنکاری، نفت، مهندسی پزشکی، صنایع کشاورزی،ابزار دقیق و تولید ماشین آلات فولاد فعالیت می کنند.
باقی افزود: در دوران شیوع ویروس کرونا، خوشبختانه این شرکت ها با محصولات خود خدمات شایانی به مردم استان یزد و کشور ارائه نموده اند.
وی با اشاره به خدمات عمومی پارک علم و فناوری یزد از جمله استقرار، مشاوره و منتورینگ و ارائه مدلهای بازاریابی و کسب و کار به شرکت های خود، گفت: چیزی که پردیس زیست فناوری را از سایر پردیس های پارک متفاوت کرده است، فرصتی است که به علت تعدد شرکت ها و نوع کار آنها در کنار یکدیگر ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه یک شبکه بسیار قوی از شرکت های بزرگ و کوچک ایجاد شده که بسیاری از آنها تأمین کننده شرکت های بالادستی خود هستند و شرکت های بزرگ پردیس، کارهای خود را به شرکت‌های کوچکتر برون سپاری می کنند، گفت: این فرصت باعث شده که شرکت‌های کوچکتر ما جهش قابل توجهی داشته باشند.
وی با اشاره به ذات پردیس زیست فناوری و پررنگ تر بودن آن در حوزه سخت افزاری، گفت: به همین دلیل سعی کردیم در حوزه‌های زیر ساختی مانند شبکه آزمایشگاهی، استاندارد و اخذ تدوین استانداردها و گرفتن مجوز ها نیز یاور شرکت ها باشیم .
باقی از حرکت پرشتاب بسیاری از شرکت ها در ابتدای راه خود سخن گفت که دریافت بعضی از استانداردها و مجوزها برای آنها از شروط ضروری است.
اوگفت: وقتی شرکتی در حوزه مهندسی پزشکی و درمان فعالیت می کنند اولین چیزی که مردم به آن دقت می‌کنند تخصص‌ آن است؛ لذا مسئولیت ما در این حوزه سنگین‌تر شده و موظف هستیم این خدمات را به آنها ارائه کنیم.
باقی به عنوان دبیر کمیته تسهیلات پارک علم و فناوری یزد ضمن تشکر از مساعدتهای مسئولین، گفت: یزد اولین استان دارای نماینده پارک در هیئت حل اختلاف اداره کار، دارای نماینده در جلسات هیات حل اختلاف مالیاتی و تصمیم گیرنده بیمه بیکاری در پارک است که ما را در جایگاه برتر کشوری قرار داده است.
مهندس باقی در جهت حل مشکلات شرکت ها برای تامین حداقل دستمزد کارکنان خود و پرداخت مالیات، از مسئولین خواست تسهیلاتی برای شرکت های نوپا و کوچک فراهم کنند تا شاهد رشد و شکوفایی آنها باشیم.