انتخاب شرکت مدیران انرژی کویر به عنوان شرکت دانش بنیان برگزیده در همکاری با صنعت برق

شرکت دانش بنیان مدیران انرژی کویر، مستقر در پارک علم و فناوری یزد، برای اولین بار در کشور با ساخت ۴۰۰ قطعه استراتژیک توانسته‌ است ضمن رفع نیاز صنعت نیروگاهی کشور، بیش از دو میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی برای کشور به دست آورد.

مدیرعامل گروه صنعتی مدیران انرژی کویر با اشاره به اینکه این مجموعه در حال ساخت و تولید تجهیزات و قطعات استراتژیک نیروگاهی مانند پمپ‌ها، کنترل ولوها، آرک ولوها، اکچویتورها بوده و نیاز بسیاری از نیروگاه‌های کشور را برطرف کرده است، ادامه داد: این شرکت با در نظر گرفتن شاخص‌های خاص توانسته در صنعت نیروگاهی با ساخت قطعاتی با کیفیت چند برابری و قیمت تمام شده بسیار کمتر نسبت به نمونه خارجی، با دیگر کشورهای سازنده رقابت کند.

سید محمد مختاری افزود: شرکت مدیران انرژی کویر به عنوان اولین شرکت ایرانی در نیروگاه‌های کشور، ساخت تمامی قطعات آرک ولو، هیدروتوربین، اکستراکشن پمپ‌ها، کنترل ولوهای اصلی، اکچویتور HP وLP، ساخت انواع بوش بیرینگ‌های استیل و گرافیت برای پمپ‌های فشار قوی نیروگاه‌های کشور و ساخت قطعات بی سی پمپ برند KSB آلمان را انجام می دهد.

مختاری با اشاره به اینکه این مجموعه به عنوان اولین شرکت ایرانی اقدام به بازدید، تعمیرات اساسی و ساخت قعطعات اکچویتورهای کنترل والوهای توربین‌های بخار کرده است، ادامه داد: ساخت قطعات بی‌سی پمپ برند هایوارد تایلر انگلستان، ساخت قطعات ولوهای آبگیری درام، ساخت انوع سیفتی ولوERV، ECO  برای نیروگاه‌های مختلف کشور، ساخت انواع مکانیکال سیل، ساخت انواع فنرهای دیسکی برای اولین بار برای نیروگاه‌های کشور، ساخت انواع فلکسیبل کوپلینگ، ساخت و بازسازی انواع یاتاقان‌ها، اورهال بویلر فیدپمپ، سوپروایزری مونتاژ فیدپمپ و ساخت قطعات فید پمپ از دیگر خدمات انجام شده این مجموعه است.

وی تاکید کرد: این مجموعه دانش بنیان به عنوان اولین شرکت ایرانی اقدام به تولید تمام قطعات مسیر مینیموم فلو ARC VALVE کرده است که تولید این قطعه توانسته است پس از سال‌ها، مشکل بزرگ نیروگاه‌ها در بازسازی، جوشکاری و تعمیرات این تجهیز استراتژیک را از بین ببرد. همچنین این قطعه نسبت به نمونه خارجی مشابه دارای طول عمر بیشتر و قیمت به شدت کمتری است.

گفتنی است شرکت مدیران انرژی کویر در جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو که در آذرماه 1401 برگزار شد، بر اساس ارزیابی شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی، به عنوان شرکت دانش بنیان برگزیده در همکاری با صنعت برق انتخاب گردید و از مدیر عامل این شرکت تقدیر به عمل آمد.