افتتاح دفتر مبادلات فناوری و سرمایه گذاری ایران و گرجستان در پارک علم و فناوری یزد

دفتر مبادلات فناوری و سرمایه گذاری ایران و گرجستان در تاریخ 17 اسفندماه در پارک علم و فناوری یزد گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، مراسم افتتاح دفتر مبادلات فناوری و سرمایه گذاری ایران و گرجستان با حضور داریوش پورسراجیان؛ رئیس پارک علم و فناوری یزد، دکتر آوتاندیلی رئیس آژانس توسعه فناوری و نوآوری گرجستان، اعضای مرکز خدمات سرمایه گذاری و جمعی از مدیران ارشد استان برگزار شد.

رئیس پارک علم و فناوری یزد در ابتدای این مراسم ضمن خیرمقدم به مدعوین اظهار داشت: پارک های علم و فناوری، زمینه ساز برقراری ارتباطات بین الملل و مبادلات علمی و تجاری در حوزه فناوری بین ایران با دیگر کشورها هستند و با توجه به فرصت پیش آمده بعد از برجام، می توانند ضمن شناسایی بازارهای هدف زمینه ساز صادرات، فروش و انتقال دانش و فناوری باشند.

داریوش پورسراجیان با اشاره به پتانسیل و ظرفیت بالای استان یزد در حوزه توسعه فناوری ادامه داد: همکاری مابین پارک علم و فناوری یزد و گرجستان فرصت خوبی برای جذب سرمایه گذاری در کشور و استان است و پارک یزد عزمی جدی در توسعه همکاری فناوری با کشورهای دیگر و گسترش اقتصاد مبتنی بر فناوری دارد.

وی در پایان با تقدیر از مشارکت بخش خصوصی و نقش آن در ایجاد دفتر تبادلات ایران و گرجستان اظهار امیدواری کرد: امیدواریم شیوه همکاری پارک یزد و پارک گرجستان مدلی باشد برای همکاری های بین المللی کشور در حوزه تبادلات فناوری.

در ادامه این جلسه مدیر امور بین الملل پارک علم و فناوری یزد نیز اظهار داشت: فرصت به وجود آمده در همکاری با گرجستان می تواند به همکاری چندجانبه بین المللی و به ویژه همکاری با اتحادیه اروپا منجر شود.

محمد قویدل ادامه داد: تامین منابع شرکت های پارک علم و فناوری یزد، ورود به بازارهای بین المللی و استفاده از تجهیزات و ظرفیت های گرجستان، از اهداف ایجاد دفتر مبادلات فناوری و سرمایه گذاری ایران و گرجستان در پارک علم وفناوری یزد است.

وی با تاکید بر مطالعات و تحقیقات انجام شده بر روی کشور گرجستان و شناسایی ظرفیت های این کشورعنوان کرد: این دفتر در راستای برنامه پنج ساله چهارم پارک و به منظور مبادلات دوجانبه با محوریت توسعه و انتقال فناوری به سایر کشورها، همچنین توسعه شرکت های فناور مستقر ایجاد شد و پارک تفلیس و یزد می توانند به عنوان سفارتخانه های فناوری در این کشورها عمل کنند.

رئیس آژانس توسعه فناوری و نوآوری گرجستان نیز در این مراسم با تشریح ظرفیت های کشور گرجستان بر ارتباط بیشتر مابین ایران وگرجستان تاکید و تداوم این ارتباطات را خواستار شد.

گفتنی است در پایان این مراسم، تفاهم نامه همکاری مابین پارک علم وفناوری یزد و پارک تفلیس به امضای رئیس پارک علم وفناوری یزد و رئیس آژانس توسعه فناوری و نوآوری گرجستان رسید.