افتتاح دفتر استانداردسازی محصولات دانش بنیان در پارک علم و فناوری یزد

در مراسمی با حضور رئیس پارک علم و فناوری و مدیر کل اداره استاندارد استان یزد، ضمن  امضای تفاهم نامه همکاری دفتر استانداردسازی محصولات دانش بنیان در محل ستاد اداری پارک علم و فناوری یزد آغاز به کار نمود.

دکتر محمدرضا زارع، مدیرکل اداره استاندارد استان یزد در مراسم امضای این تفاهم‌نامه با اشاره به ضرورت و اهمیت موضوع ” استاندارد سازی” در فرآیند توسعه دانش بنیان، حوزه همکاری با پارک و شرکت های دانش بنیان را بسیار گسترده و متنوع دانست. وی با استقبال از توسعه همکاری‌های فیمابین،  امضای تفاهمنامه و آغاز به کار دفتر استانداردسازی را مقدمه همکاری های بیشتر بعدی دانست و آمادگی و علاقمندی اداره استاندارد استان را در این راستا اعلام داشت.

دکتر میرغفوری، رئیس پارک علم و فناوری یزد نیز در این دیدار خدمات مرتبط با استاندارد سازی و ارائه مشاوره های لازم در این خصوص را از جمله نیازمندی های شرکت های فناور دانست و از پشتیبانی اداره استاندارد در کمک به ارائه این خدمت به موسسات فعال در حوزه فناوری و نوآوری تقدیر کرد.

خانم دکتر آقایی، مدیر ارزیابی و عارضه یابی موسسات در پارک علم و فناوری یزد نیز ضمن تشریح اهمیت خدمات استانداردسازی اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه اداره استاندارد کشور با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، خدمات استاندارد سازی محصول و ارائه “گواهی انطباق” (cop  یا cop  (با عاملیت پارک های فناوری و اداره کل استاندارد در استان ها انجام می گیرد.

وی افزود: شرکت‌های فناور یا دانش بنیان متقاضی استفاده از این خدمات می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر یا دریافت خدمت به دفتر این واحد در ستاد اداری پارک علم و فناوری مراجعه نموده و یا با شماره تلفن 37260105 تماس حاصل نمایند.